zapach pieniędzy
2011-01-19
Pod wpływem japońskich badań sugerujących, że rozprzestrzeniany zapach pieniędzy wśród pracowników, Patrick McCarthy wprowadził na rynek nowe perfumy o zapachu właśnie pieniędzy. "Money" podobno w swoich nutach mają zapach pieniędzy. Oczywiście, aby dało się je nosić, perfumy są wzbogacone o inne dodatki uprzyjemniające zapach pieniędzy. Podobno jednak da się nutę pieniędzy wyczuć w perfumach. Warto się przejść do perfumerii i sprawdzić. więcej informacji można znaleźć na http://www.liquidmoney.com/index.html
komentarze (0) | więcej... | opublikowano w kategorii: zapachy w biznesie
Pachnące kawą wnętrze...wspiera komunikację firmy!
2008-07-24


18 lipca 2008 roku recepcja prężnie działającej agencji reklamowej DRAFTFCB + AD FABRIKA niezwykle intrygowała gości. Profesjonalizm działalności firmy dodatkowo podkreślony unoszącym się w powietrzu zapachem świeżo zmielonej, czarnej kawy.

Atmosferę koncetracji przed prezentacją dla wiodącego na rynku producenta kawy rozładowywał aromatyczny zapach tego pobudzajacego napoju..Woń kusiła i zauraczała również na korytarzu firmy. Czy komuś udało się przejść obojetnie obok tak mocnego zapachu ?
Czy wobec tego zapach wzbudzał kontrowersje..? Odpowiedź jest prosta..

Kawowa kompozycja zapachowa również pozytywnie zaskoczyła i mobilizowała pracowników firmy do działania. Efekt prestiżu wywołany wonią kawy a zarazem inspiracja dla innych firm, jak rozpieścić zmysły swojego klienta, jest kolejnym pomysłem wykorzystania zapachu w biznesie.

Usługodawcą marketingu zapachowego jest warszawska firma Ad*Aroma...podejmująca z radością kolejne pachnące wyzwania !


komentarze (0) | więcej... | opublikowano w kategorii: zapachy w biznesie
Pachnące czekoladą stoki narciarskie...
2008-01-27
Stoki narciarskie zostaną w tym roku "wzbogacone" o pachnące czekoladą namioty pełne Toffifee...

W czasie ferii zimowych narciarze i inni uczestnicy stoków górskich będą mogli nie tylko rozkoszować się białym szaleństwem, ale również gorącą czekoladą serwowaną w namiotach Toffifee. Ta akcja promocyjna oferuje także możliwość wypróbowania swoich sił na symulatorze narciarskim. Zainteresowanych, skuszonych pachnącą imprezą organizatorzy zapraszają do: Korbielowa (26-27.01), Zieleńca (9-10.02), Białki Tatrzańskiej (16-17.02). Namiot Toffifee zaprasza gości w godzinach 10.00 - 16.00. Za cały event odpowiada Redbus - warszawska agencja BTL.

Gratulujemy pomysłu promowania produktu wykorzystującego zniewalającą moc zapachu...

źródło: Brief http://www.brief.pl/wiadomosci,info,23247,210.html


komentarze (0) | więcej... | opublikowano w kategorii: zapachy w biznesie
ZAPACH VOLVO
2007-12-20
19 grudnia 2007 w portalu "marketingprzykawie" ukazał się pasjonujący i niezwykle ważny dla branży aromamarketingu artykuł potwierdzający wpływ zapachu produktu na decyzje prozakupowe.

Specjaliści Volvo Cars zauważyli wagę wpływu zapachu na zachowania konsumenckie i zatrudnili zespół specjalistów "Nosów" (patrz wywiad: Zawód PERFUMIARZ ), aby doradzali projektantom Volvo, jakich materiałów powinni używać, by zapach Volvo był w każdych warunkach nie tylko przyjemny, ale również efektywny. Zadanie jakie stoi przed Nosami to uzyskanie takie zapachu, który po pierwsze jest stały i jednakowy dla każdego modelu oraz niepowodujący negatywnych oddziaływań na kierowcę i pasażerów samochodu Volvo.

Gorąco polecamy artykuł...

komentarze (0) | więcej... | opublikowano w kategorii: zapachy w biznesie
zapach + muzyka czyli pachnące CD
2007-03-11

Doosha Project to wyjątkowy pomysł muzyczny w Polsce. Na dwóch płytach znaleźć można zestaw magicznych nagrań, z jednej strony zakorzenionych w klimatach hinduskich oraz muzyce etnicznej, z drugiej strony bliskich współczesnym, klubowym brzmieniom.

Całość ma charakter wybitnie relaksacyjny i odprężający. Płyta została wydana w oryginalnym opakowaniu, jakiego jeszcze w Polsce nie było. Sztywne etui jest wykonane z papieru typu "kaschmir white" z tłoczeniem wklęsłym i wypukłym. Rewers etui zdobi przyszywana satynowa metka. Płyty zostały dodatkowo zabezpieczone dwoma woreczkami z bawełny organicznej. W celu posłuchania muzyki należy rozpruć woreczek we wskazanym miejscu i wyjąć krążek.

Dla producentów było to jednak za mało, dlatego też płyty zapakowano także w .... zapach (!). Po zdjęciu folii z albumu każdego szczęśliwego nabywcę zaskoczy płynący z opakowania zapach patchuoli. Do produkcji opakowania zastosowano papier aromatyzowany w masie oferujący trwały zapach o wysokich walorach estetycznych. Szkoda tylko, że prezentowane w salonach muzycznych płyty są zapakowane w podwójną folię. Wystawienie płyty na "publiczny nos" z pewności wywołałoby dużo większe zainteresowanie.

Nasz Zespół redakcyjny wstawia temu pomysłowi duże 5+.

komentarze (0) | więcej... | opublikowano w kategorii: zapachy w biznesie
Rok 2007 rokiem marketingu zapachowego
2007-01-12

Rok 2007 ma być, zdaniem wielu marketerów, rokiem marketingu zapachowego. To hasło jest wielce prawdopodobne, bo przychodzi moda na marketing zapachowy. Jak wiadomo każdy chce mieć to, co jest modne. Nie należy jednak zapomnieć, że marketing zapachowy jest tylko niewidoczną częścią komunikacji marketingowej i nie może jej zastępować. Zapach to tylko dodatek a nie podstawa marketingu.

A jak wy uważacie na ile ważny będzie marketing zapachowy w 2007 roku ?

komentarze (0) | więcej... | opublikowano w kategorii: zapachy w biznesie
1
kategorie w blogu:
copyright (c) marketingzapachowy.info 2006-2014
opieka nad blogiem: D2B