PACHNĄCE ŻYWE WESELE
2008-07-02
Pachnące WESELE

21 czerwca 2008 roku Wesele ... pachniało!

Projekt organizowany przez Hotel Holiday Inn Warszawa Józefów o wdzięcznej nazwie „Wesele na żywo" nie tylko przykuwał zainteresowanie oryginalnym pomysłem na prezentowanie najciekawszych trendów w organizacji ślubu, ale również inspirował odzwiedzające przyszłe pary młode właśnie ... zapachami.

Był to moment przełomu w branży zarówno ślubnej jak i marketingu zapachowego. Zaprezentowano ciekawy sposób na silniejsze uwiecznienie przysięgi małżeńskiej wśród gości. Potwierdzono tym samym niestandardowość i szeroki wachlarz możliwości, jakie daje wykorzystanie marketingu zapachowego w czasie imprezy.

Projekt cechował się jeszcze jedną ciekawostką - kompletną kreacją wizualno-zapachową agencji „ad*aroma - marketing zapachowy". „Wykorzystujemy ogromne doświadczenie w visual merchendisingu w kreacji nie tylko wrażeń zapachowych, ale również - wizualnych! Ten projekt stanowi kompletnie nową jakość w tworzeniu wrażeń zmysowych uczestników imprez. Jednocześnie podkreślamy istotę integracji bodźców w szczególności zapachowych z wizualnymi. Wierzymy, że to dobry początek wprowadzania nowej wartości w świat nie tylko marketingu zapachowego, ale szeroko rozumianej komunikacji marektingowej", dodaje Agnieszka Dąbrowska, ekspert marketingu zapachowego.

Reportaż z „Pachnącego wesela na żywo" można zobaczyć na stronie www.adaroma.pl/...
komentarze (1) | więcej... | opublikowano w kategorii: rynek
Piekarnia... pachnąca?
2008-06-23

11 czerwca w klubie Piekarnia nie było wcale mąki, nie pachniało też pieczywem, ale specjalnie dobranym zapachem na szkolenie...w naturze..zapachem zielonych bogactw przyrody.

Warsztaty organizowane przez jedną z firm FMCG już na wejściu owocnie sie zapowiadały.. Zapach zielonego jabłka z delikatną nutą bujnego, wilgotnego, trawiastego buszu witał gości już na samym progu Piekarni.

Delikatna zielona woń roznosząca sie wokoło uprzyjemniała pobyt w naaromatyzowanym wnętrzu. Dosłownie i w przenośni lokal oraz jego atmosfera zieloności przenosiła uczestników warsztatów na łono natury. Zaaranżowane na wiosenny ogród miejsce, prawdziwa wilgotna, soczysta trawa, świeże kwiaty oraz zapach wzbogacały to wydarzenie.

Słoneczne patio całe w bluszczu, energetyzująca muzyka, słomiane maty przy siedziskach, kolorowe, owocowe napoje - wszystkie te elementy tworzyły raj do odpoczynku.

Po pożywnym lunchu na świeżym powietrzu goście wrócili do aktywnej realizacji zadań. Burza mózgów uczestników była jeszcze bardziej owocna dzięki unoszącemu się w pomieszczeniu cytrusowi... Rodem z południowej Azji pobudzał i współtworzył klimat chilloutu, zachwycił uczestników warsztatów i zmotywował do słuchania.

Aromatyzację wykonała warszawska firma „ad*aroma" specjalizująca się w aromatyzacji imprez firmowych. Stanowi to kontynuację wspomagania eventów dodatkowym i niezwykle uwodzicielskim medium, jakim jest zapach.

komentarze (0) | więcej... | opublikowano w kategorii: rynek
Zapach DŻUNGLI...
2008-04-23
24.04.2008 roku odbyła się impreza inaugurująca pojawienie się nowego zapachu Lenor Jungle Freedom.

Dla podkreślenia klimatu wydarzenia firma "ad*aroma - marketing zapachowy" zauraczała gości kompozycją zapachową rozprzestrzeniajacą się po wnętrzu klubu.

Inspirując się niepowtarzalnym zapachem dżungli oraz kwiatem Strelicji przygotowała wyjątkową kompozycję świeżo skoszonej, wilgotnej, soczystej trawy prosto z dżungli.

W bogatej scenografii aromat dzikiej natury przeniósł gości do amazońskich tropików. Zapach wkomponowywał się scenerię oraz przygotowane kreacje. Rajski aromat pobudzał zmysły kobiet, pragnących wyzwolić swoją energię. Kompozycja zapachowa o naturalnej zielonej woni wzmacniała siłę działania nowego zapachu Lenora.

To kolejne inspirujace wydarzenie, któremu towarzyszył zapach..tym razem dzikiej natury.

komentarze (0) | więcej... | opublikowano w kategorii: rynek
Pachnąca Szafa...
2008-02-18
Pachnąca Szafa to nowy i bardzo oryginalny projekt twórców marki Taberna Saponaria. Iwona Kasica i Artur Szczeciński postanowili wprowadzić kolejny produkt związany z branżą kosmetyczno-perfumeryjną. W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku na wysokiej jakości produkty zapachowe, naturalne kosmetyki do pomieszczeń i drobne pachnące gadżety do domu i do relaksacji powstała właśnie Pachnąca Szafa - projekt o większej dostępności i konkurencyjnych cenach produktów w stosunku do firm zagranicznych...

Otwórz Pachnącą Szafę...

Nazwa nowego przedsięwzięcia wzięła się z tęsknoty za wspomnieniami z przeszłości. Dla dzieci wnętrze szafy to inny świat pełen wyimaginowanych bohaterów, przygód i wspomnień - azyl i ucieczka przed codziennością. Dla nas Pachnąca Szafa to odskocznia od codzienności, nawiązanie do modnego dziś stylu retro, spełnienie marzeń o podróży w czasie i sposób na relaks w zaciszu własnego domu. W Pachnącej Szafie nie można się wprawdzie skryć, ale przy odrobinie wyobraźni ukryte w jej zakamarkach produkty przeniosą nas do miejsc, których jeszcze nie znamy i dostarczą wiele przyjemności.

Zapraszamy na www.pachnacaszafa.pl by dowiedzieć się więcej na temat tego bardzo oryginalnego projektu.


komentarze (0) | więcej... | opublikowano w kategorii: rynek
Pachnące koncerty...
2008-02-14

Koncert poruszający serca nie tylko muzyką ale i zapachem? To nie fikcja ale rzeczywistość...

Agencja marketingu zapachowego ad*aroma (zobacz profil) wraz z agencją muzyczną "Krab - Music House & Special Events" wprowadzali gości Akwarium Jazzarium w świąteczną atmosferę nie tylko dzięki meksykańskiemu zesołowi "Los Amigos", ale dzięki zapachowi, który był specjalnie na tę okoliczność wykreowany.

Następną imprezą z zapachem w tle był koncert Smooth Jazzu. W tym przypadku celem aromamarketingu było podkreślenie niezwykłego i bardzo charakterystycznego głosu wokalistki zespołu "Tigrita Project".

Do aromatyzacji koncertów został zastosowany display zapachowy (www.displayzapachowy.pl), który ciekawym połączeniem świata reklamy wizualnej z marketingiem zapachowym.

Integracja bodźców zapachowych ze słuchowymi sprzyja odbieraniu muzyki w głębszy, dotąd rzadko spotykany sposób. Mamy nadzieję z czasem więcej eventów będzie wykorzystywało wszystkie zmysły, byśmy mogli w imprezach w pełni uczestniczyć...

komentarze (0) | więcej... | opublikowano w kategorii: rynek
Tokijskie aromabadania...
2007-11-28
Zapach szalenie istotny jest także na rynku azjatyckim. Firma NTT Communications zamierza zbadać reakcje konsumentów na emitowany z nośników reklamowych zapach i także uderzyć w serca konsumentów... przez nos.

Pierwszym miejscem "badania" ma zostać bar w jednym z tokijskich centrów handlowych. Stanie przed nim urządzenie wbudowane w nośnik, które będzie rozpylać zapach cytryny i pomarańczy. Zadaniem NTT Communications ma być badanie reakcji, jakie są wywoływane w mijających reklamę klientach. Nowe medium promocji ma wzmocnić przekaz reklamowy.

NTT wykorzystuje w tym badaniu technologię Fragrance Communication. Urządzenie to na podstawie informacji pobranych z internetu emituje zapachy poprawiające nastrój.

źródło: OUTDOOR MEDIA (zobacz...)

komentarze (0) | więcej... | opublikowano w kategorii: rynek
Aromatyczne urodziny w Poznaniu
2007-11-22

W sobotę 10.11.07 odbyła się wyjątkowa impreza urodzinowa. Poznański oddział klubowego magazynu Hot Magazine obchodził pierwsze urodziny. Impreza odbyła się w poznańskim klubie Eskulap. Jedną z atrakcji imprezy była przygotowana przez agencję reklamową HIGHER (zobacz profil...) oprawa zapachowa. Na imprezie można było poczuć aromaty owoców - pomarańczy, melona, brzoskwini i cytryn. Dodatkowo aby podkreślić tą owocową atmosferę hostessy rozdawały gościom kawałki owoców by dodatkowo podkreślić zapachowe doznania.

Serdecznie gratulujemy magazynowi Hot Magazine ukończonego roku a agencji reklamowej HIGHER gratulujemy udanej aromatyzacji imprezy.

komentarze (0) | więcej... | opublikowano w kategorii: rynek
Zapach w czasie zjazdu naukowego...
2007-09-25
Na początku września odbył się w Warszawie XXII Zjazdu Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów. W czasie tej imprezy firma ad*aroma - marketing zapachowy (zobacz profil) wdrożyła koncepcję marketingu zapachowego. Impreza została zorganizowana w salach Teatru Narodowego w Warszawie. Prestiż miejsca oraz samego wydarzenia był więc dodatkowo wzmacniany przez odpowiednio dobrany zapach.
"Koncepcja marketingu zapachowego wpisała się doskonale w klimat spotkania. Zastosowany przez nas zapach uświetnił miejsce oraz dostarczył dodatkowych wrażeń gościom przybyłym na obrady" - podkreślają przedstawiciele firmy ad*aroma.

Gratulujemy pomysłu oraz życzymy dalszych udanych aromatyzacji.

komentarze (0) | więcej... | opublikowano w kategorii: rynek
Współpraca Scent Care i HIGHER
2007-09-18
ScentCare Polska (zobacz profil...) oferująca usługi i urządzenia marketingu zapachowego i poznańska agencja reklamowa Higher (zobacz profil...) podjęły oficjalną współpracę. ScentCare Polska jest wyłącznym przedstawicielem firmy AirAroma Int, producenta narzędzi do aromamarketing'u. Agencja reklamowa Higher wprowadziła na polski rynek m.in. ekranów zapachowych. Dzięki porozumieniu Higher stała się jedynym i wyłącznym przedstawicielem ScentCare Polska na terenie Wielkopolski, tym samym otrzymała wyłączność na sprzedaż systemów AirAroma Int.
komentarze (0) | więcej... | opublikowano w kategorii: rynek
Pachnący Hotel
2007-07-19

Jak donosi miesięcznik BUSINESS MEDIA (www.business-media.pl) firma Consensus-Technology (zobacz profil...) wprowadziła marketing zapachowy w jednym z warszawskich hoteli. W tym wdrożeniu zastosowano "zapach na powitanie" w postaci zapachu o nucie męskich perfum.

Gratulujemy!

komentarze (4) | więcej... | opublikowano w kategorii: rynek
1 2 3 4
kategorie w blogu:
copyright (c) marketingzapachowy.info 2006-2014
opieka nad blogiem: D2B