Zapach MacBook Pro
2012-06-21

fot: http://www.odditycentral.com/?s=macbook+pro

 Air Aroma stworzyła zapach dla Mac Book Pro na wystawę nowych technologii o intrygującym tytule: “De Facto Standard”. Zapach ma być kombinacją unikalnego zapachu kartonu, tuszu drukarki, plastikowego opakowania i prosto ze sklepu komputera marki Apple. Zapach przygotowali artyści: Gavin Bell, Jarrah de Kuijer and Simon McGlinn.

Gratulujemy i czekamy na więcej tego typu projektów!

źródło: http://www.odditycentral.com/?s=macbook+pro

komentarze (0) | więcej... | opublikowano w kategorii: rynek
Fifi Awards 2011
2011-08-24
Jak co roku Fifi Awards, które można nazwać zapachowymi Oskarami, zostały wybrane.

1 miejsce w dwóch kategoriach (najlepszy zapach luksusowy i zapach wybierany przez konsumenta) otrzymały perfumy damskie Gucci Guilty i perfumy męskie Chanel Bleu de Chanel.

Najpiękniej zapakowane perfumy dla kobiet to Calvin Klein Beauty.

Najpiękniej zapakowane perfumy dla mężczyzn to Voyage d'Hermes.

W kategorii najlepsza reklama najlepsze to: Chanel Bleu de Chanel oraz Acqua di Gioia Giorgio Armani.

Gwiazda, która otrzymała perfumeryjnego Oscara, to piosenkarka Katy Parry i jej zapach Purr

źródło: http://perfumy-magazyn.pl/perfumeryjne_oscary_2011_rozdane-n5.html


komentarze (0) | więcej... | opublikowano w kategorii: rynek
Zapachy z dzieciństwa reklamujące robot kuchenny
2011-07-26

Zapachy z dzieciństwa_fot. Newsroom_Electrolux"Wspomnienia z dzieciństwa często powracają wraz z aromatem kuchennych wypieków. Ulubiona nuta olejku wanilinowego, różane nadzienie do pączków, czy słodka beza. Smakołyki, których zapach wywołuje uśmiech na twarzy i ... wilczy apetyt. Aby nie ograniczać się jedynie do wspomnień, Electrolux prezentuje nieocenioną pomoc kuchenną - robota ASM 450. Teraz bez trudu przygotujesz rozpływające się w ustach maślane ciasteczka oraz inne łakocie, które pozwolą Ci chociaż na chwilę odnaleźć w sobie dziecko."

W Newsroom'ie Electroluxa możemy znaleźć taki wspaniały opis - reklamę robota kuchennego. A jednak zapachy mają wielką moc :)

źródło: http://newsroom.electrolux.com/pl/2011/07/25/zapachy-z-dziecinstwa/

komentarze (0) | więcej... | opublikowano w kategorii: rynek
Zapach w kinach
2011-07-08

W lipcu w weekendy można poczuć zapach promowanego produktu... odświeżacza Brise refresh air. Takie atrakcje czekają np. w Multikinie Złote Tarasy w wybranych salach, w czasie trwania bloku reklamowego. Będzie można poczuć nowy zapach „Spring water". 

Zapraszamy do kin!

komentarze (1) | więcej... | opublikowano w kategorii: rynek
Smell-o-Vision...
2011-06-29

Smell-o-vision czyli o telewizja wzbogacona walorem zapachowym. Kiedy wreszcie wejdzie smell-o-vision do sklepów i będziemy mogli kupić te fantastyczne telewizory nadal nie wiadomo, jednakże warto przeczytać kolejny wpis na ten temat.

Na zachętę:

Smell-o-Vision - możliwe, że ten projekt to następca3D TV. Jak sugeruje już sama nazwa, chodzi o pobudzenie naszego zmysłu zapachu. Naukowcy z Uniwersytetu w Kalifornii, San Diego i SAIT (instytut zaawansowanej technologii Samsunga w Japonii) opracowali oryginalne urządzenie smell-o-vision, które może dodać kolejny aspekt realizmu do tego, co oglądamy w naszych telewizorach.

 

więcej: http://www.kinodomowe.idg.pl/news/372416/Zapachowe.telewizory.w.naszych.domach.czy.nadchodzi.era.SmellOVision.html

komentarze (0) | więcej... | opublikowano w kategorii: rynek
poczuc smak i zapach obrazu
2011-06-23

Muzeum Narodowe w Poznaniu jako pierwsze w Polsce umożliwi poczucie zapachu i smaku obrazów, dzięki czemu także niewidomi będą mogli zapoznać się z dziełami.

Ta nowa metoda - audiodeskrypcja jest jeszcze w Polsce rzadko stosowna, mimo iż na świecie wiele instytucji ją stosuje. "Proponujemy nie tylko słuchanie, o czym opowiadają obrazy, ale także zmysłowy odbiór sztuki, poprzez dotknięcie, poczucie smaku, czy zapachu. I z tego względu nasz projekt jest pionierski", mówi Ewa Drążkowska, kurator wystawy i projektu "5 Zmysłów - Audiodeskrypcja".

Pierwsza wystawa dla osób niewidomych zaplanowana jest okres od 15 października do 25 listopada. Towarzyszyć jej będzie akcja edukacyjna "5 Zmysłów - Audiodeskrypcja".

komentarze (0) | więcej... | opublikowano w kategorii: rynek
Zapachowy telefon
2011-06-21

Telefon zapachowy Fujitsu F 022Fujitsu F-022 to najnowsza zapachowa propozycja na rynku telefonów komórkowych. Wygląda jak zwykły telefon z klapką, jednakże posiada specjalną kostkę zapachową (którą można w każdej chwili odłączyć), którą się spryskuje ulubionymi zapachami i na nowo podłącza do telefonu. W czasie rozmowy dodatkowo odczuwamy naszą ulubioną woń. W sklepach od 24 czerwca.... ale w Chinach.

źródło: http://www.tvn24.pl/26086,1707277,0,1,telefon-o-zapachu-ulubionych-perfum,wiadomosc.html

komentarze (1) | więcej... | opublikowano w kategorii: rynek
zapachy miast
2011-06-17

Zapachy miast - D. RosenbaumPojawiła się na rynku niezwykła książka Dawida Rosenbauma - "Zapachy miast". Kto powiedział, że marketing zapachowy nie może być związany z zapachem miast?

Gorąco zachęcamy do lektury, tymczasem poniżej link do recenzji:

http://tektonika-uczuc.blogspot.com/2011/06/zapachy-miast-dawid-rosenbaum.html

komentarze (0) | więcej... | opublikowano w kategorii: rynek
Polskie sklepy zachęcają do zrobienia większych zakupów ... zapachem
2011-06-02

"Jak zachęcić potencjalnych klientów do zrobienia zakupów? Aromamarketingiem. W Polsce ok. 2 tysiące sklepów korzysta z marketingu zapachowego."

Gorąco polecamy artykuł promujący marketing zapachowy w Polsce jako nowe intrygujące narzędzie w marketingu.

źródło: AM/PAP

więcej: http://bit.ly/jr3h34

komentarze (0) | więcej... | opublikowano w kategorii: rynek
Starbucks wart więcej niż Lufthansa i Adidas
2011-04-06

Wspaniały artykuł i case study o Starbucks. Poniżej krótki wycinek do zachęcenia czytania całości:

fot: MissTurner/CC/Flickr"Pierwsza kawiarnia Starbucks pojawiła się przed 40 laty. W dniu jubileuszu szef firmy Howard Schultz prezentuje nową strategię: w przyszłości koncern ma być kojarzony z czymś więcej niż kawą. Chce urosnąć do rangi giganta dóbr konsumpcyjnych.

Powodem dla którego Howard Schultz wrócił do firmy był między innymi zapach spalonego sera. Przenikliwa woń oferowanych przez Starbucks kanapek niszczy atmosferę kawiarni, która była kiedyś wizytówką sieci. Firma rozwijała się jednak zbyt szybko. - Zapomniano przy tym o jakości - przyznaje Schultz, który postanowił znów wziąć sprawy w swoje ręce."

więcej: http://manager.money.pl/strategie/case_study/artykul/starbucks;wart;wiecej;niz;lufthansa;i;adidas,243,0,805619.html

 

komentarze (0) | więcej... | opublikowano w kategorii: rynek
1 2 3 4
kategorie w blogu:
copyright (c) marketingzapachowy.info 2006-2014
opieka nad blogiem: D2B