Pachnące koncerty...
2008-02-14

Koncert poruszający serca nie tylko muzyką ale i zapachem? To nie fikcja ale rzeczywistość...

Agencja marketingu zapachowego ad*aroma (zobacz profil) wraz z agencją muzyczną "Krab - Music House & Special Events" wprowadzali gości Akwarium Jazzarium w świąteczną atmosferę nie tylko dzięki meksykańskiemu zesołowi "Los Amigos", ale dzięki zapachowi, który był specjalnie na tę okoliczność wykreowany.

Następną imprezą z zapachem w tle był koncert Smooth Jazzu. W tym przypadku celem aromamarketingu było podkreślenie niezwykłego i bardzo charakterystycznego głosu wokalistki zespołu "Tigrita Project".

Do aromatyzacji koncertów został zastosowany display zapachowy (www.displayzapachowy.pl), który ciekawym połączeniem świata reklamy wizualnej z marketingiem zapachowym.

Integracja bodźców zapachowych ze słuchowymi sprzyja odbieraniu muzyki w głębszy, dotąd rzadko spotykany sposób. Mamy nadzieję z czasem więcej eventów będzie wykorzystywało wszystkie zmysły, byśmy mogli w imprezach w pełni uczestniczyć...

komentarze (0) | więcej... | opublikowano w kategorii: rynek
Pachnące czekoladą stoki narciarskie...
2008-01-27
Stoki narciarskie zostaną w tym roku "wzbogacone" o pachnące czekoladą namioty pełne Toffifee...

W czasie ferii zimowych narciarze i inni uczestnicy stoków górskich będą mogli nie tylko rozkoszować się białym szaleństwem, ale również gorącą czekoladą serwowaną w namiotach Toffifee. Ta akcja promocyjna oferuje także możliwość wypróbowania swoich sił na symulatorze narciarskim. Zainteresowanych, skuszonych pachnącą imprezą organizatorzy zapraszają do: Korbielowa (26-27.01), Zieleńca (9-10.02), Białki Tatrzańskiej (16-17.02). Namiot Toffifee zaprasza gości w godzinach 10.00 - 16.00. Za cały event odpowiada Redbus - warszawska agencja BTL.

Gratulujemy pomysłu promowania produktu wykorzystującego zniewalającą moc zapachu...

źródło: Brief http://www.brief.pl/wiadomosci,info,23247,210.html


komentarze (0) | więcej... | opublikowano w kategorii: zapachy w biznesie
ZAPACH VOLVO
2007-12-20
19 grudnia 2007 w portalu "marketingprzykawie" ukazał się pasjonujący i niezwykle ważny dla branży aromamarketingu artykuł potwierdzający wpływ zapachu produktu na decyzje prozakupowe.

Specjaliści Volvo Cars zauważyli wagę wpływu zapachu na zachowania konsumenckie i zatrudnili zespół specjalistów "Nosów" (patrz wywiad: Zawód PERFUMIARZ ), aby doradzali projektantom Volvo, jakich materiałów powinni używać, by zapach Volvo był w każdych warunkach nie tylko przyjemny, ale również efektywny. Zadanie jakie stoi przed Nosami to uzyskanie takie zapachu, który po pierwsze jest stały i jednakowy dla każdego modelu oraz niepowodujący negatywnych oddziaływań na kierowcę i pasażerów samochodu Volvo.

Gorąco polecamy artykuł...

komentarze (0) | więcej... | opublikowano w kategorii: zapachy w biznesie
Tokijskie aromabadania...
2007-11-28
Zapach szalenie istotny jest także na rynku azjatyckim. Firma NTT Communications zamierza zbadać reakcje konsumentów na emitowany z nośników reklamowych zapach i także uderzyć w serca konsumentów... przez nos.

Pierwszym miejscem "badania" ma zostać bar w jednym z tokijskich centrów handlowych. Stanie przed nim urządzenie wbudowane w nośnik, które będzie rozpylać zapach cytryny i pomarańczy. Zadaniem NTT Communications ma być badanie reakcji, jakie są wywoływane w mijających reklamę klientach. Nowe medium promocji ma wzmocnić przekaz reklamowy.

NTT wykorzystuje w tym badaniu technologię Fragrance Communication. Urządzenie to na podstawie informacji pobranych z internetu emituje zapachy poprawiające nastrój.

źródło: OUTDOOR MEDIA (zobacz...)

komentarze (0) | więcej... | opublikowano w kategorii: rynek
Aromatyczne urodziny w Poznaniu
2007-11-22

W sobotę 10.11.07 odbyła się wyjątkowa impreza urodzinowa. Poznański oddział klubowego magazynu Hot Magazine obchodził pierwsze urodziny. Impreza odbyła się w poznańskim klubie Eskulap. Jedną z atrakcji imprezy była przygotowana przez agencję reklamową HIGHER (zobacz profil...) oprawa zapachowa. Na imprezie można było poczuć aromaty owoców - pomarańczy, melona, brzoskwini i cytryn. Dodatkowo aby podkreślić tą owocową atmosferę hostessy rozdawały gościom kawałki owoców by dodatkowo podkreślić zapachowe doznania.

Serdecznie gratulujemy magazynowi Hot Magazine ukończonego roku a agencji reklamowej HIGHER gratulujemy udanej aromatyzacji imprezy.

komentarze (0) | więcej... | opublikowano w kategorii: rynek
Pachnący Supermarket Sztuki
2007-11-04

(im)mortal loveMiędzynarodowe Biennale (im)mortal love młodych artystów polskich i zagranicznych zorganizowane przez Fundację Supermarket Sztuki zaskakiwało w tym roku nie tylko oryginalnością nadesłanych prac, ale również miłym zapachem unoszącym się w czasie poniedziałkowego wernisażu (22.10.2007). Zaprezentowany zapach - Red Love - nie tylko nazwą pasował do wystawy. Jego unikalne cechy otwierają do zbliżeń, do kontaktów międzyludzkich, także do miłości. Równie dobrze zapach ten mógł odgrywać rolę jednego z bohaterów imprezy. Niezwykłe doznania zapachowe w czasie wernisażu były możliwe dzięki firmie ad*aroma (zobacz profil...), która aktywnie wprowadza zapach na obszary sztuki współczesnej.

więcej informacji nt. zapachu w czasie biennale (im)mortal love w sekcji artykuły (zobacz...)

komentarze (0) | więcej... | opublikowano w kategorii: ciekawostki
Zapach i Comfort
2007-10-27

W Marketing przy Kawie (www.marketing-news.pl/message.php?art=13084) znaleźliśmy ciekawy artykuł będący informacją z Jesiennych Targów w Ostródzie. Firma Mazur Comfort wzbogaciła swoje stoisko o zapach. Dzięki zastosowaniu marketingu zapachowego można było uzupełnić klimat aranżacji wnętrz o niezwykłe i bardzo realne doznania. Urządzenia do aromatyzacji dostarczyła firma Consensus (zobacz profil...).

Jest to przykład zastosowania zapachu na eventach, konferencjach, targach, które stanowią bardzo szerokie pole do wykorzystania aromamarketingu. Gratulujemy firmie Consensus udanej koncepcji a firmie Mazur Comfort odwagi w zastosowaniu nowoczesnej metody komunikacji marketingowej.

Zapach bohaterem sztuki współczesnej
2007-10-15
W dniach 21-23 września 2007 roku w Raciborzu odbyła się trzecia edycja Raciborskiego Festiwalu Sztuki Ciało. Duch. Miasto. Wśród debiutujących artystów była Justyna Gruszczyk, która w projekcie zatytułowanym Przenikanie zastosowała niezwykłe medium: zapach.

Artystka zakłada, że podobnie jak historia, tradycja czy architektura, również zapach określa charakter miejsca. Projekt Przenikanie polegał na nadaniu nowego zapachu wybranym budynkom użyteczności miejskiej w Raciborzu, m.in bibliotece, sklepowi z używaną odzieżą i... toalecie w Urzędzie Miasta. Zapachy dobrano albo na zasadzie kontrastu (biblioteka - zapach pomarańczy), albo na zasadzie skojarzeń (w budynku Urzędu Miasta mieściła się kiedyś fabryka czekolady). Projekt był zrealizowany dzięki firmie ad*aroma - marketing zapachowy. "Niezwykle zainteresowała nas idea wykorzystania zapachu w sztuce. Marketing zapachowy to komunikacja z klientem za pomocą odpowiednio dobranego zapachu. Tym razem zapach komunikował wyjątkowość miejsc codziennego użytku w Raciborzu, był bohaterem a nie narzędziem marketingowym" - mówi Agnieszka Dąbrowska z firmy ad*aroma - marketing zapachowy.

Nowe zapachy starych miejsc przyciągnęły zarówno gości festiwalu, jak i mieszkańców Raciborza. Ci drudzy mieli okazję na nowo odkryć atmosferę swojego miasta. Jednak co najciekawsze, podświadomość osób, które gościły w aromatyzowanych budynkach po raz pierwszy, zapamiętała niecodzienny zapach jako prawdziwy.

komentarze (0) | więcej... | opublikowano w kategorii: ciekawostki
Seminarium Scent Marketing Institute
2007-09-26

W ostatni wtorek 18 września 2007 roku w Brukseli odbyło się semiarium nt. marketingu zapachowego zorganizowane przez Scent Marketing Institute (www.scentmarketing.org ), agencję REDLEG oraz Interpartners. Ponad 60 uczestników z Belgii, Niemiec, Francji, Stanów Zjednoczonych i Polski wysłuchało prezentacji o teoretycznych i praktycznych aspektach zastosowania zapachu w biznesie. Pierwszą prezentacje poprowadził Harald H. Vogt - założyciel i szef SMI. W czasie swojej prezentacji przedstawił on podstawy i główne pryncypia aromamarketingu oraz aktualne możliwości zastosowania zapachu w biznesie. Następnie głos zabrał John van Roemburg założyciel i prezes Air Aroma - producent urządzeń do aromatyzacji. Przedstawił on liczne przykłady i studia przypadków z implementacji markeringu zapachowego na świecie. Kolejną prezentację wygłosił C. Russell Brumfield, który zaprezentował przyszłość aromamarketingu oraz przeszłość zapachu i rozwój jego zastosowania w życiu i biznesie. Przedstawione idee są częścią jego najnowszej książki pt.: WHIFF-The Revolution of Scent Communication in the Information Age (www.whiffbook.com ). Ostatnia prezentacja "Imaginary Design - emotional branding" omawiała koncepcje budowy wizerunku marki przy zastosowaniu szerokiego spektrum komunikacji i bodźców emocjonalnych.
Poza częścią merytoryczną seminarium umożliwiło również dyskusję oraz wymianę doświadczeń pomiędzy marketerami a przedstawicielami branży aromamarketingu. Dodatkowo uczestnicy spotkania mieli szansę zapoznać się z urządzeniami firmy Air Aroma, poznać zasadę działania oraz na własnym nosie sprawdzić skuteczność oferowanych dyfuzorów. Nasza redakcja wzięła udział w tym spotkaniu na zaproszenie Scent Marketing Institute.

Zapach w czasie zjazdu naukowego...
2007-09-25
Na początku września odbył się w Warszawie XXII Zjazdu Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów. W czasie tej imprezy firma ad*aroma - marketing zapachowy (zobacz profil) wdrożyła koncepcję marketingu zapachowego. Impreza została zorganizowana w salach Teatru Narodowego w Warszawie. Prestiż miejsca oraz samego wydarzenia był więc dodatkowo wzmacniany przez odpowiednio dobrany zapach.
"Koncepcja marketingu zapachowego wpisała się doskonale w klimat spotkania. Zastosowany przez nas zapach uświetnił miejsce oraz dostarczył dodatkowych wrażeń gościom przybyłym na obrady" - podkreślają przedstawiciele firmy ad*aroma.

Gratulujemy pomysłu oraz życzymy dalszych udanych aromatyzacji.

komentarze (0) | więcej... | opublikowano w kategorii: rynek
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
kategorie w blogu:
copyright (c) marketingzapachowy.info 2006-2014
opieka nad blogiem: D2B