PACHNĄCE ŻYWE WESELE
2008-07-02
Pachnące WESELE

21 czerwca 2008 roku Wesele ... pachniało!

Projekt organizowany przez Hotel Holiday Inn Warszawa Józefów o wdzięcznej nazwie „Wesele na żywo" nie tylko przykuwał zainteresowanie oryginalnym pomysłem na prezentowanie najciekawszych trendów w organizacji ślubu, ale również inspirował odzwiedzające przyszłe pary młode właśnie ... zapachami.

Był to moment przełomu w branży zarówno ślubnej jak i marketingu zapachowego. Zaprezentowano ciekawy sposób na silniejsze uwiecznienie przysięgi małżeńskiej wśród gości. Potwierdzono tym samym niestandardowość i szeroki wachlarz możliwości, jakie daje wykorzystanie marketingu zapachowego w czasie imprezy.

Projekt cechował się jeszcze jedną ciekawostką - kompletną kreacją wizualno-zapachową agencji „ad*aroma - marketing zapachowy". „Wykorzystujemy ogromne doświadczenie w visual merchendisingu w kreacji nie tylko wrażeń zapachowych, ale również - wizualnych! Ten projekt stanowi kompletnie nową jakość w tworzeniu wrażeń zmysowych uczestników imprez. Jednocześnie podkreślamy istotę integracji bodźców w szczególności zapachowych z wizualnymi. Wierzymy, że to dobry początek wprowadzania nowej wartości w świat nie tylko marketingu zapachowego, ale szeroko rozumianej komunikacji marektingowej", dodaje Agnieszka Dąbrowska, ekspert marketingu zapachowego.

Reportaż z „Pachnącego wesela na żywo" można zobaczyć na stronie www.adaroma.pl/...
komentarze (1) | więcej... | opublikowano w kategorii: rynek
Polski ScentWorld Conference ...
2008-06-26

Już 29.06.2008 - 02.07.2008 w Nowym Yorku odbywa się międzynarodowa konferencja marketingu zapachowego, na której na szczęście nie zabraknie ... polskiego akcentu!

Polskę dzielnie reprezentować będzie Agnieszka Dąbrowska z agencji ad*aroma-marketing zapachowy . Nasza reprezentantka przedstawi polski rynek marketingu zapachowego oraz będzie uczestniczyć w panelu pod tytułem: „Entering the Scent Dimension An International Phenomenon - Scent Marketing Around the Globe". Prezentacji będzie towarzyszyć badanie rynku marketingu zapachowego w Polsce.

Czekamy zatem na relacje „na żywo" z konferencji... i trzymamy kciuki za naszą narodową reprezentację!

http://www.scentworldexpo.com/opener.html

 

Piekarnia... pachnąca?
2008-06-23

11 czerwca w klubie Piekarnia nie było wcale mąki, nie pachniało też pieczywem, ale specjalnie dobranym zapachem na szkolenie...w naturze..zapachem zielonych bogactw przyrody.

Warsztaty organizowane przez jedną z firm FMCG już na wejściu owocnie sie zapowiadały.. Zapach zielonego jabłka z delikatną nutą bujnego, wilgotnego, trawiastego buszu witał gości już na samym progu Piekarni.

Delikatna zielona woń roznosząca sie wokoło uprzyjemniała pobyt w naaromatyzowanym wnętrzu. Dosłownie i w przenośni lokal oraz jego atmosfera zieloności przenosiła uczestników warsztatów na łono natury. Zaaranżowane na wiosenny ogród miejsce, prawdziwa wilgotna, soczysta trawa, świeże kwiaty oraz zapach wzbogacały to wydarzenie.

Słoneczne patio całe w bluszczu, energetyzująca muzyka, słomiane maty przy siedziskach, kolorowe, owocowe napoje - wszystkie te elementy tworzyły raj do odpoczynku.

Po pożywnym lunchu na świeżym powietrzu goście wrócili do aktywnej realizacji zadań. Burza mózgów uczestników była jeszcze bardziej owocna dzięki unoszącemu się w pomieszczeniu cytrusowi... Rodem z południowej Azji pobudzał i współtworzył klimat chilloutu, zachwycił uczestników warsztatów i zmotywował do słuchania.

Aromatyzację wykonała warszawska firma „ad*aroma" specjalizująca się w aromatyzacji imprez firmowych. Stanowi to kontynuację wspomagania eventów dodatkowym i niezwykle uwodzicielskim medium, jakim jest zapach.

komentarze (0) | więcej... | opublikowano w kategorii: rynek
Scent Merchendising ?...
2008-06-03

28 maja 2008 roku na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego studenci dr Mariusza Trojanowskiego mieli okazję poznać nie tylko praktyczny aspekt pracy visual merchendisera, ale również nowe ... pachnące... trendy w merchendisingu - marketing zapachowy.

Wykład stanowił pewnego rodzaju wstęp do świata marketingu zapachowego, jego zniewalającej mocy i wykorzystania w komunikacji z klientem. Najwięcej uwagi poświęcono zastosowaniu mocy zapachów właśnie w merchendisingu. Zwieńczeniem wykładu była krótka prezentacja doświadczeń praktyka ... visual merchendisera, który swoją wiedzę projektowania wizualnych aspektów sklepów wykorzystuje teraz w ich kreacji zapachowej.

Prelegentami gościnnego wykładu o zapachowym merchendisingu byli eksperci agencji "ad*aroma - marketing zapachowy".

Złoty Nos 2007
2008-05-28
26 maja 2008 roku wybrano najwspanialsze zapachy ubiegłego roku. Tym najbardziej "naj" zapachem kobiecym został: Avon Christian Lacroix Rouge, zaś najbardziej ekskluzywnym - YSL zapach Elle oraz Michael Kors Woman Michaela Korsa. Spośród męskich zapachów zwycięzcami byli: Light Blue Pour Homme Dolce & Gabbana, Bvlgari Soir Pour Homme, Bvlgari oraz Feel Good Man, Sergio Tacchini. Zachwyt jury wzbudziły też perfumy Midnight Poison Diora.

Małgorzata Domagalik, redaktor naczelna Pani, podzieliła się taką oto myślą: "Zawsze, kiedy myślę o tajemnicy związanej z zapachem to przypominam sobie pewną szufladę w sekretarzyku mojej mamy, gdzie schowany był flakonik perfum marki Lanvin. Perfumy nosiły nazwę Skandal, ale w życiu mojej mamy skandalu nie było. Otrzymała je od mojego taty, z którym jest już od 40 lat".

źródło: www.forumgwiazd.com.pl/oferty/apuh4l9e?offset=6
komentarze (0) | więcej... | opublikowano w kategorii: ciekawostki
Zapach DŻUNGLI...
2008-04-23
24.04.2008 roku odbyła się impreza inaugurująca pojawienie się nowego zapachu Lenor Jungle Freedom.

Dla podkreślenia klimatu wydarzenia firma "ad*aroma - marketing zapachowy" zauraczała gości kompozycją zapachową rozprzestrzeniajacą się po wnętrzu klubu.

Inspirując się niepowtarzalnym zapachem dżungli oraz kwiatem Strelicji przygotowała wyjątkową kompozycję świeżo skoszonej, wilgotnej, soczystej trawy prosto z dżungli.

W bogatej scenografii aromat dzikiej natury przeniósł gości do amazońskich tropików. Zapach wkomponowywał się scenerię oraz przygotowane kreacje. Rajski aromat pobudzał zmysły kobiet, pragnących wyzwolić swoją energię. Kompozycja zapachowa o naturalnej zielonej woni wzmacniała siłę działania nowego zapachu Lenora.

To kolejne inspirujace wydarzenie, któremu towarzyszył zapach..tym razem dzikiej natury.

komentarze (0) | więcej... | opublikowano w kategorii: rynek
Pachnący CIEPŁY BAŁTYK
2008-04-16
W dniach 10-12 kwietnia odbyły się w Gdańsku III. Targi Inwestycji Hotelarskich - "Ciepły Bałtyk" organizowane przez Międzynarodowe Targi Gdańskie. Celem targów była promocja wydłużenia sezonu turystycznego nad polskim morzem. Jedną z atrakcji tegorocznej edycji targów był ... zapach.

Przechadzający się po targach wystawcy jak i odwiedzający mogli poczuć specjalnie przygotowaną na tę okazję kompozycję zapachową. Aromatyzację targów wykonała warszawska firma ad*aroma - marketing zapachowy (zobacz profil...).

"Postanowiliśmy pójść krok dalej w naszym doświadczeniu w aromatyzacji niezwykłych eventów. Przygotowaliśmy kreację zapachową, która ocieplała klimat hali targowej i przenosiła w atmosferę lata. Zapach swoją słodyczą oraz owocowymi elementami rozpieszczał zmysły i wprawiał uczestników w nastrój nadchodzących wakacji" - mówi Agnieszka Dąbrowska z firmy ad*aroma - marketing zapachowy.

"Ciepły Bałtyk" można zaliczyć do kolejnej, oryginalnej, pachnącej imprezy. Agencja aromamarketingu "ad*aroma" cieszy się, że miała okazję uczestniczyć w targach promujących polskie morze.

Serdecznie gratulujemy pomysłu i udanej aromatyzacji.
Seminarium Marketingu Zapachowego
2008-03-26

seminarium zapachoweWe środę (13 marca 2008 roku) na Uniwersytecie Łódzkim odbyło się niezwykłe seminarium dla studentów Wydziału Zarządzania - pachnące spotkanie z marketingiem zapachowym. Seminarium zostało zorganizowane przy udziale studenckiego koła marketingu - MarkeTEAM oraz firmy konsultingowej marketingu zapachowego - ad*aroma (zobacz profil).

Spotkanie składało się z trzech części. Pierwszą z nich było badanie wpływu zapachu na wartościowanie Point of Sale. Celem badania było sprawdzenie, co wnosi dodanie zapachu do pomieszczenia w trakcie postrzegania i oceny punktu sprzedaży. Drugą częścią spotkania była prezentacja przybliżająca historię i ideę marketingu zapachowego, jego rolę w komunikacji marketingowej oraz możliwości zastosowania. Ta część wzbudziła duże zainteresowanie uczestników seminarium i spotkała się z burzliwą dyskusją. Studenci zadawali szereg pytań o tym, jak stosuje się marketing zapachowy, jak dobiera się zapachy i tworzy kreacje zapachowe. Trzecią część seminarium były warsztaty marketingu zapachowego, w czasie których studenci stali się aroma marketerami i dobierali zapach do zadanego punktu sprzedaży.seminarium zapachowe

"Chcieliśmy pokazać adeptom sztuki marketingu, jak ciekawym i zarazem trudnym działem komunikacji z klientem jest marketing zapachowy. Pragnęliśmy uchylić im rąbka tajemnicy i podzielić się z nimi naszą wiedzą oraz pokazać, jak wygląda warsztat pracy konsultanta zapachowego" - mówi Agnieszka Dąbrowska z firmy ad*aroma.

Przedstawiciele firmy ad*aroma zapewniają, że tego typu spotykań będzie więcej, już wkrótce podobne seminarium będzie przeprowadzone na jednej z warszawskich uczelni. W naszej ocenie tego typu spotkania to wspaniała okazja do popularyzacji marketingu zapachowego oraz pachnącej edukacji.

Serdecznie gratulujemy Kołu MarkeTEAM oraz firmie ad*aroma doskonałego pomysłu...

Pachnąca Szafa...
2008-02-18
Pachnąca Szafa to nowy i bardzo oryginalny projekt twórców marki Taberna Saponaria. Iwona Kasica i Artur Szczeciński postanowili wprowadzić kolejny produkt związany z branżą kosmetyczno-perfumeryjną. W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku na wysokiej jakości produkty zapachowe, naturalne kosmetyki do pomieszczeń i drobne pachnące gadżety do domu i do relaksacji powstała właśnie Pachnąca Szafa - projekt o większej dostępności i konkurencyjnych cenach produktów w stosunku do firm zagranicznych...

Otwórz Pachnącą Szafę...

Nazwa nowego przedsięwzięcia wzięła się z tęsknoty za wspomnieniami z przeszłości. Dla dzieci wnętrze szafy to inny świat pełen wyimaginowanych bohaterów, przygód i wspomnień - azyl i ucieczka przed codziennością. Dla nas Pachnąca Szafa to odskocznia od codzienności, nawiązanie do modnego dziś stylu retro, spełnienie marzeń o podróży w czasie i sposób na relaks w zaciszu własnego domu. W Pachnącej Szafie nie można się wprawdzie skryć, ale przy odrobinie wyobraźni ukryte w jej zakamarkach produkty przeniosą nas do miejsc, których jeszcze nie znamy i dostarczą wiele przyjemności.

Zapraszamy na www.pachnacaszafa.pl by dowiedzieć się więcej na temat tego bardzo oryginalnego projektu.


komentarze (0) | więcej... | opublikowano w kategorii: rynek
Zapach miłości... oraz intymna mapa zmysłów
2008-02-14

W najnowszym "FORUM" ukazał się niezwykły, walentynkowy artykuł dotyczący wpływu zapachu na miłosne uniesienia.

Okazuje się, że wybieramy partnerów właśnie na podstawie ich zapachów. W ten sposób dobieramy partnerów o właściwym kodzie genetycznym, dzięki czemu potomstwo będzie miało "lepszy" układ odpornościowy. Niestety nie jest to jednak takie proste, gdyż istnieje wiele czynników wpływających na odbieranie bodźców zapachowych... chociażby leki, jakie zażywamy...

Polecamy artykuł "Przez nos do serca" w magazynie FORUM nr 7 (11.02-17.02.2008)

komentarze (0) | więcej... | opublikowano w kategorii: ciekawostki
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
kategorie w blogu:
copyright (c) marketingzapachowy.info 2006-2014
opieka nad blogiem: D2B