Zmysłowa Opera Thaïs
2009-01-12

Aktywny zmysł słuchu to rzecz oczywista w czasie uczestnictwa w operze. Ale wrażenia zapachowe? Nie przypadkowe, ale integralne z treścią opery?

20 grudnia 2008r. Filharmonia Łódzka im. A. Rubinsteina przepięknie pachnała różami. Dodatkowo miłośnicy Opery mogli przeżyć tragedię głównej bohaterki jeszcze bardziej zmysłowo dzięki pachnącemu Digital Signage.

Opera Thaïs Jules Massenet w reżyserii John Cox i pod kierownictwem muzycznym Jesusa Lopez-Cobos w Filharmonii Łódzkiej im. A. Rubinsteina była niezwykłym wydarzeniem. Transmitowana na żywo z Metropolitan Opera zapierała dech w piersiach wspaniałym świewem Renée Fleming a na przerwach zachwycała prezentacją multimedialną przedstawiającą emocje, które targały Thaïs - główną bohaterkę. Prezentacja ta nie ograniczała się do obrazów, bar

w czy haseł. Najważniejsze były specjalnie wykreowane zapachy. "Zapachy zmieniały się tak, jak zmieniała się bohaterka opery. Zapach pożądania, gorącej miłości, kobiecości towarzyszyły prezentacji na samym początku. Miały reprezentować Thaïs jako kurtyzanę. Następnie zapach zmieniał swe nuty na bardziej suche, metafizyczne i wibrujące w powietrzu, które symbolizowały wahania oraz poszukiwania siebie. Ostatnia woń oznaczała dokonany wybór bohaterki. Była lekka, wręcz anielska, bardzo delikatna i taka też umarła Thais", opowiada Diana Kvachantiradze perfumery account ad*aroma. Cała Filharmonia przepięknie pachniała ogrodem różanym, których symbole przewijały się w trakcie Opery.

Przygotowana przez agencję marketingu zapachowego Ad*Aroma kreacja miała na celu zaznajomienie widza z treścią opery w niebanalny sposób, oddziałując na wzrok, węch oraz dotyk. Zainteresowani mogli dosłownie poczuć sztukę nosem. Zapachy zostały specjalnie wykreowane przez jeden z najsłynniejszych tandemów perfumiarzy (les Christophs). Niepowtarzalne kompozycje zapachowe ułatwiły wczucie się w atmosferę sztuki i przeniosły widza w świat bohaterki... Nacisk położony został na staranne zgranie w czasie bodźców i stworzenie niepowtarzalnej aury.

W czasie opery Thaïs nastąpiła premiera najnowocześniejszych technologii aromatyzacji w Polsce. Urządzenia Sentys4 umożliwiają odczuwanie zapachów zintegrowanych z prezentacją multimedialną. Wraz ze zmianą obrazu automatycznie zmienia się zapach, co ułatwiło uczestnikowi pachnącej atmosfery przenoszenie się w świat emocji.

Połączenie najnowszej technologii wizualnej z zapachem (dziełem wirtuozów perfumerii) oddziałującym na emocje sprawiło, że ta Opera z pewnością stała się niezapomnianym przeżyciem dla wielu gości...

komentarze (0) | więcej... | opublikowano w kategorii: rynek
kolejny warsztat dla studentów
2008-12-21

16 grudnia 2008 odbył się kolejny warsztat marketingu zapachowego dla studentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, prowadzony przez SMI CEE (Scent Marketing Institute Central & Eastern Europe) we współpracy z Scent Care Polska oraz ad*aroma - marketing zapachowy.

Wprowadzenie w tematykę przedstawiła Agnieszka Dąborowska (SMI CEE). Prezentacja dotyczyła tajemnic zmysłu węchu, możliwości marketingu zapachowego oraz praktycznych możliwości jego wykorzystania. Marcin Kasprzak (Scent Care Polska) zaprezentował case study, natomiast workshop zapachowy przeprowadziła Diana Kvachantiradze (ad*aroma).

Czekamy na wieści z kolejnych spotkań z praktykami aromamarketingu.

Substancje alergizujące w zapachach
2008-12-21

4 listopada 2008 roku odbył się w Brukseli workshop na temat substancji alergizujących w zapachach - "IFRA Workshop: Allergy Prevalence in Fragrance". Organizacją spotkania zajęła się IFRA (International Fragrance Association). Przedstawicielem Scent Marketing Institute Central & Eastern Europe była Agnieszka Dąbrowska.

Spotkanie z praktykami branży kosmetycznej z profesorami oraz ekspertami prawa unijnego było niezwykłym doświadczeniem, przyznaje przedstawiciel SMI. Problem występowania substancji zapachowych, które mogą wywołać reakcje uczuleniowe, nie jest nowym problemem. Jednakże workshop organizowany przez IFRA był pierwszym krokiem bliższej kooperacji ekspertów zarówno z branzy kosmetycznej jak i medycznej. Mam nadzieję spotkania tego typu będą coraz częstsze i coraz więcej osób będzie w nich uczestniczyło, także z branży marketingu zapachowego.

Raport będzie dostępny dla członków SMI CEE (www.scentmarketingcee.org).

AROMAT KAWY W MANUFAKTURZE
2008-10-10
3-5.X.2008r. event pod nazwą "Manufaktura Fashion Cafe" obfitował nie tylko w niezwykłe kreacje wizualne, ale również zapachowe.

Weekend pod nazwą MANUFAKTURA FASHION CAFE (www.fashionweek.pl) miał na celu prezentację najnowszych kolekcji marek odzieżowych ulokowanych na terenie Manufaktury, w postaci pokazów mody oraz promocję idei "mody na kawę", czyli połączenia wyszukanego klimatu pokazów mody z pasją picia kawy.

Cafe Fashion Weekend przeniósł odwiedzających Manufakturę, w czasy Starej Hawany, czasy starych aut, tytoniu i kawy. Każdy miał okazję do obejrzenia efektownych kolekcji jesiennych zarówno młodych, jak i uznanych polskich projektantów, jak również podziwiać prezentacje baristów, czy też podjąć się nauki rysowania w kawie. Zapach kawy podczas eventu przygotowała firma SellSupport.

Gratulujemy udanej realizacji pachnącego projektu!

komentarze (1) | więcej... | opublikowano w kategorii: rynek
Aromatyczna pachnąca kawa na Davos of the East
2008-09-19

10-12 września 2008r. w Krynicy Zdroju odbyło się XVIII Forum Ekonomiczne zwane przez dziennikarzy "Davos of the East". W czasie przerw królowała kawa... ale nie byle jaka kawa... baaardzo aromatyczna i przepięknie pachnąca kawa.

Niezwykle klimatyczne i bardzo ładnie pachnące miejsce relaksu, odpoczynku oraz miejsce z bardzo kuszącą, codziennie inaczej pachnącą kawą zaoferowało dostojnym gościom Forum sieć hoteli Mercure w Polsce. Pierwszy dzień był uświetniony oryginalnym espresso z delikatną, lecz uwodzącą nutą pomarańczy. Ten pasjonujący smak był podkreślony prześlicznym zapachem świeżo obieranej pomarańczy, uszlachetnionym przez aromatyzację agencji marketingu zapachowego ad*aroma. Kolejny dzień Forum to kolejny dzień dodatkowych doznań zmysłowych... tym razem zapach zielonej mięty podkreślał unikalny charakter kawy serwowanej w tym dniu z ogromnym powodzeniem. Dodatkowo miętowy aromat orzeźwiał oraz dodawał energii do kontynuacji uczestniczenia w Forum. Pachnące zakończenie spotkania w Krynicy uszlachetniła bardzo kusząca, wręcz zniewalająca i niezwykle zmysłowa czekolada... Stanowiła przepiękne podziękowanie za wysiłek organizatorów, motywację uczestników oraz pozostawiała cudowne zamykające wrażenie, które z pewnością mocno zapadnie w pamięć uczestników tej niezwykłej gry zapachowej...i smakowej.

Gratulujemy ciekawej realizacji projektu zapachowego...

komentarze (0) | więcej... | opublikowano w kategorii: rynek
Nowości w świecie perfum...
2008-08-12

...sezon na perfumy własnego pomysłu!

Projektanci dają nam coraz wiekszą przestrzeń do kreacji własnego wizerunku poprzez zapach. Teraz nie tylko możemy wybrać najlepszy naszym zdaniem zapach spośród setek dostępnych na półkach perfumerii, ale także dowolnie je łączyć! Karl Lagerfeld, światowej sławy dyktator mody proponuje nam zestaw trzech zapachów, które możemy dowolnie dozować. Nie jest to być może pomysł nowatorski, gdyż kilka sezonów temu mogliśmy zakupić zestaw od stelli mccartney, duet ambry i peonii. widać jednak pewien postęp i kto wie, a może niedługo zaczniemy kupować perfumy w zestawie dziesięciozapachowym?

źródła:

http://trendz.pl/geometryczne-perfumy-karla-lagerfelda http://www.stellaintwo.com/

autor: D.K. - young perfumer ;)

komentarze (0) | więcej... | opublikowano w kategorii: ciekawostki
Nowy serwis Scent Marketing Institute
2008-07-31
 W połowie lipca 2008 roku został uruchomiony nowy serwis internetowy Scent Marketing Institute (SMI). SMI to organizacja, której celem jest wsparcie firm i osób w zakresie marketingu zapachowego. SMI oferuje doradztwo w zakresie wdrażania marketingu zapachowego, edukację dla firm, szkolenia marketingu zapachowego, rekomendacje i dane przydatne do właściwego wdrażania zapachu w komunikacji z klientami. Nowa strona ma poszerzoną formułę informacyjną - opis organizacji został uzupełniony informacjami o rynku, wydarzeniach oraz samym marketingu zapachowym. Na szczeególną uwagę zasługuje możliwość zapisania się do newslettera - SCENTtrends (zapisz się teraz...) oraz zamówienia kompendium wiedzy o marketingu zapachowym Scent Marketing Compendium (zamów teraz...)

Zapraszamy do lektury serwisu pod adresem (www.scentmarketing.org)
Pachnące kawą wnętrze...wspiera komunikację firmy!
2008-07-24


18 lipca 2008 roku recepcja prężnie działającej agencji reklamowej DRAFTFCB + AD FABRIKA niezwykle intrygowała gości. Profesjonalizm działalności firmy dodatkowo podkreślony unoszącym się w powietrzu zapachem świeżo zmielonej, czarnej kawy.

Atmosferę koncetracji przed prezentacją dla wiodącego na rynku producenta kawy rozładowywał aromatyczny zapach tego pobudzajacego napoju..Woń kusiła i zauraczała również na korytarzu firmy. Czy komuś udało się przejść obojetnie obok tak mocnego zapachu ?
Czy wobec tego zapach wzbudzał kontrowersje..? Odpowiedź jest prosta..

Kawowa kompozycja zapachowa również pozytywnie zaskoczyła i mobilizowała pracowników firmy do działania. Efekt prestiżu wywołany wonią kawy a zarazem inspiracja dla innych firm, jak rozpieścić zmysły swojego klienta, jest kolejnym pomysłem wykorzystania zapachu w biznesie.

Usługodawcą marketingu zapachowego jest warszawska firma Ad*Aroma...podejmująca z radością kolejne pachnące wyzwania !


komentarze (0) | więcej... | opublikowano w kategorii: zapachy w biznesie
Scent World 2008 Expo and Conference już za nami...
2008-07-03

W dniach 29/06-1/07 2008 roku odbyła się pierwsza konferencja marketingu zapachowego – Scent World 2008 Expo & Conference.

Konferencja została zorganizowana w sercu Nowego Yorku (Times Square) przez Scent Marketing Institute – SMI – (www.scentmarketing.org ). Organizacja ta specjalizuje się w edukowaniu oraz promowaniu marketingu zapachowego nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale na całym świecie, o czym może świadczyć ponad 250 uczestników z 20 krajów.

To w pełni międzynarodowe spotkanie zgromadziło specjalistów, producentów, doradców i klientów marketingu zapachowego z prawie każdego zakątka świata. Nasz kraj był reprezentowany przez Agnieszkę Dąbrowską z ad*aroma – marketing zapachowy oraz Jakuba Leszczyńskiego – przewodniczącego Scent Marketing Institute Polska. W czasie konferencji Pani Agnieszka Dąbrowska prezentowała wyniki badania polskiego rynku marketingu zapachowego oraz poziomu znajomości możliwości zastosowania aromamarketingu.

Konferencja odbyła się w położonym w sercu Nowego Jorku hotelu Marquis Mannhatan i składała się z trzech głównych części: części konferencyjnej, seminariów (uniwersytetu marketingu zapachowego) oraz wystawy. Uczestnicy konferencji poznawali teorię marketingu zapachowego wspartą praktycznymi przykładami. Oprócz sposobów wykorzystania możliwości aromamarketing'u można było zapoznać się z technologicznymi nowinkami oraz urządzeniami umożliwiającymi implementację aromamarketingu.

Podczas Konferencji po raz pierwszy zostały również wręczone nagrody - Scent Marketing Awards dla najbardziej zasłużonych firm w branży aromamarketing'u. (czytaj więcej na ten temat... )

"Konferencja przeszła nasze oczekiwania, udało się nam bowiem zgromadzić ludzi związanych z marketingiem zapachowym z całego świata by wymieniać doświadczenia, wiedzę i technologię (...) mamy nadzieję, że ScentWORLD będzie doroczną konferencją marketingu zapachowego i za rok znowu spotkamy się, by rozwijać ideę marketing zapachowy” - podkreśla Harald Voght – twórca i zarządzający Scent Marketing Institute.

Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami z ScentWORLD Expo & Conference 2008 więcej informacji na stronie: www.scentworldexpo.com
SMItty AWARDS
2008-07-03

 W czasie pierwszej konferencji marketingu zapachowego – ScentWORLD 2008 Expo & Conference zostały wręczone nagrody – SMItty Awards.

SMItty AWARDS stanowią najbardziej prestiżowe uznanie świata marketingu zapachowego wobec najbardziej innowacyjnych a także zaangażowanych osób i firm z branży aromamarketigu. Wyróżniono trzy kategorie: Scent New Proven Technology, Scent New Concept in Scent Marketing oraz Scent Most Unique Implementation.

W tym roku uznanie jury zdobył:
Juan Miguel Antonanzas za zbudowanie jednolitego systemu informacji zapachowej,
Steven Landau za innowacje w opakowaniach zapachowych
Clement Jeanjean za najbardziej unikalne wdrożenie.

Rozdaniu nagród towarzyszyła uroczysta gala dodatkowo uświetniona przez wykład światowej sławy eksperta świata zapachów dra Alan'a Rirch'a – międzynarodowego formatu badacza zachowań ludzi oraz wpływu zapachu na ich zachowania.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
kategorie w blogu:
copyright (c) marketingzapachowy.info 2006-2014
opieka nad blogiem: D2B