Warsztat marketingu zapachowego dla studentów i absolwentów Akademii Leona Koźmińskiego
2009-04-29

15 kwietnia 2009 roku w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie odbył się warsztat dotyczący aromamarketingu zorganizowany dla studentów i absolwentów studiów MBA. 

Uczestnicy nie tylko wzięli udział w wykładzie, ale równie w warsztacie komunikacji zapachowej prowadzonym przez ekspertów Scent Marketing Institute.

Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego badania preferencji zapachowych uczestników, następnie został wygłoszony krótki wykład wprowadzający w temat. Całość zakończyła się pochłaniającym oraz angażującym wszystkie zmysły warsztatem zapachowym poruszającym kwestie czy marketing zapachowy to rzemiosło czy też może sztuka.

„Celem naszym działań w Scent Marketing Institute (SMI) jest szkolenie oraz doradzanie efektywnej komunikacji zapachowej. Bardzo nas cieszy zainteresowanie tematyką aromamarketingową szczególnie wśród menedżerów jak również na polu akademickim" przyznaje Agnieszka Dąbrowska, prelegent SMI.

Sylwia Rogalska, Dyrektor Biura Współpracy z Absolwentami Akademii Leona Koźmińskiego, dodaje, że „spotkanie dało uczestnikom nie tylko teoretyczną wiedzę dotyczącą nowych, zmysłowych narzędzi komunikacji z klientami, ale również umożliwiło przećwiczenie jej w praktyce, co stanowi dla naszych absolwentów ogromną wartość dodaną".

Kolejne warsztaty i spotkania w SMI są już planowane.

Pachnidło - zapachowy event
2009-04-16

W poniedziałek 30 marca 2009 roku, w Ośrodku Szkoleniowym w Falentach odbyła się impreza o nazwie "Pachnidło" zorganizowana przez firmę Like Home. Motywem przewodnim był zapach, jego zastosowanie i wykorzystanie.

Na potrzeby wydarzenia została przygotowana specjalna scenografia, wykorzystane zostały efekty świetlne oraz systemy dystrybucji zapachu dostarczony przez firmę Sell Support.

Uczestnicy imprezy doświadczyli licznych atrakcji związanych z zapachami takich jak: prezentacje o zapachach, pozanali tajniki pracy perfumiarza, zasady przygotowywania kompozycji zapachowych a także mieli możliwość wcielenia sie w rolę "kreatorów zapachów".

Serdecznie gratulujemy!

komentarze (0) | więcej... | opublikowano w kategorii: ciekawostki
zapachowe produkty
2009-02-27

Mnogość zapachowych produktów nie powinna dziwić, ludzie od dawien dawna lubią otaczać się pięknie pachnącymi przedmiotami. Używa się ich zarówno aby poprawić sobie samopoczucie, zdobyć przychylność lub też by zwabić partnera czy partnerkę. Pierwotne zastosowanie pięknych zapachów okazuje się być ponadczasowym - firma Stella wypuściła na rynek pachnące.. worki na śmieci. Coś dla delikatnych nosów - odpadki zapakowane w cytrynowy aromat.

źródło:

http://www.stellapack.pl/index.php?page=produkt&dzial=21&kat=1&art=403

komentarze (0) | więcej... | opublikowano w kategorii: ciekawostki
pachnący problem
2009-02-25

Uczestnicy imprez masowych z pewnością będą zachwyceni nowym zapachowym produktem: toaletą zapachową!

Zbudowany z nasączonego pachnącymi substancjami  polietylenu wręcz zaprasza do odwiedzin. Jak podaje producent: "kabina pachnie sama z siebie". Jesteśmy ciekawi wrażeń i bijemy gromkie brawa dla pomysłodawcy.

źródło:

http://www.clipper.com.pl/

komentarze (0) | więcej... | opublikowano w kategorii: ciekawostki
Zapach w Laboratorium XXIw.
2009-02-13

Laboratorium XXI wieku przygotowało kolejny program dotyczący mocy zapachów. Poruszone w nim zostały takie kwestie jak: "Co to jest wspomnienie zapachowe? Ile zapachów rozróżniamy? Co to są związki zapachowe i jaki jest ich skład chemiczny?" Jest to kolejna próba przybliżenia świata aromatów, jak piszą twórcy programu.

Gorąco zapraszamy do oglądania:

zobacz program...

komentarze (0) | więcej... | opublikowano w kategorii: ciekawostki
Pachnąca Gala PROMO EXPO
2009-02-06
3 luty 2008 to był wieczór uświetniający warszawskie Targi PROMO EXPO. Niezwykłą atmosferę pachnąco wzbogacała firma ad*aroma - marketing zapachowy.

Gala odbywała się w Centralnym Basenie Artystycznym. „Tym razem postawiliśmy na zapach niezwykle różowy, kojarzący się z luksusowymi perfumami kobiecymi. Dzięki temu miejsce uroczystości nabrało jeszcze bardziej uroczystego wydźwięku", wspomina główny perfumiarz ad*aroma.

Efekt tworzenia niezwykle podniosej atmosfery za pomocą zapachu był wielokrotnie zauważany przez gości imprezy. Surowy klimat Centralnego Basenu Artystycznego niezwykle ocieplał zapach, dzięki czemu wrażenia z imprezy pozostaną na bardzo długo w pamięci.


komentarze (0) | więcej... | opublikowano w kategorii: rynek
zapachowa przynęta
2009-02-02

W jaki sposób sprawic, aby ryby braly czesciej? To proste. Na rynku pojawił się produkt, który kusi ryby zapachem (wbrew pozorom ryby mają całkiem niezły węch). W zależności od gatunku, który chcemy złowic wybieramy odpowiedni aromat. Dostępne są cynamonowy, czosnkowy, anyżowy, goździkowy, kminkowy, karmelowy, kopru włoskiego, kozieradki, kolendry, melasy, nostrzyka, miodu, szafranu, tataraku, wanilii, kokosu, tranu i truskawki.

Źródło:

http://www.rybobranie.pl/wiadomosci/2103/7

komentarze (0) | więcej... | opublikowano w kategorii: ciekawostki
Marketing zapachowy w Harvard Business Review Polska
2009-01-26
W styczniowym numerze Harvard Business Review Polska (www.hbrp.pl) ukazał się artykul pt: "Marketing zapachowy - niedoceniane narzędzie komunikacji z klientami" autorstwa Agnieszki Dąbrowskiej, eksperta Scent Marketing Institute Central & Eastern Europe.
Serdecznie zapraszamy do lektury.
Pierwszy chemik w dziejach Ziemi
2009-01-23

a właściwie dwóch chemików, to Tapputi-Belatekallum oraz (...) ninu. Imię drugiej osoby nie zostało odszyfrowane. Co ciekawe, pierwsi chemicy zajmowali się wyrobem perfum oraz kosmetyków. Wytwarzali je prawdopodobnie z wonnych części roślin dostępnych w regionie (mezopotamia, około 2000 lat p.n.e.). 

źródła:

http://www.nationmaster.com/encyclopedia/Tapputi

http://www.answers.com/topic/20th-century-bc

http://www.chimiste.ca/ncw/articles/index.html

 

komentarze (0) | więcej... | opublikowano w kategorii: ciekawostki
La Voce
2009-01-14

Renée Fleming, odtwórczyni tytułowej roli w operze Thaïs, ma swoje perfumy.

La Voce - zapach inspirowany muzycznym talentem Renée - stworzony został przez perfumiarzy: Ann Gottlieb i Carlos Benami (IFF).

Luksusowy zapach, opakowany w pudełko przypominające szafę, dostępny jest w wybranych punktach sprzedaży.

góra: marakuja, trufle

środek: jaśmin, konwalie

dół: gorzka czekolada, heban

 

Źródła:

http://www.metoperafamily.org/metopera/product/lavoce/index.aspx

http://www.fragrantica.com/perfume/Coty/La-Voce-Renee-Fleming-4065.html

komentarze (0) | więcej... | opublikowano w kategorii: ciekawostki
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
kategorie w blogu:
copyright (c) marketingzapachowy.info 2006-2014
opieka nad blogiem: D2B