zapach pieniędzy
2011-01-19
Pod wpływem japońskich badań sugerujących, że rozprzestrzeniany zapach pieniędzy wśród pracowników, Patrick McCarthy wprowadził na rynek nowe perfumy o zapachu właśnie pieniędzy. "Money" podobno w swoich nutach mają zapach pieniędzy. Oczywiście, aby dało się je nosić, perfumy są wzbogacone o inne dodatki uprzyjemniające zapach pieniędzy. Podobno jednak da się nutę pieniędzy wyczuć w perfumach. Warto się przejść do perfumerii i sprawdzić. więcej informacji można znaleźć na http://www.liquidmoney.com/index.html
komentarze (0) | więcej... | opublikowano w kategorii: zapachy w biznesie
zapach deszczu
2011-01-19
Okazuje się, że za większa część zapachu deszczu odpowiadają bakterie z rzędu promieniowców (Actinomycetales). W momencie gdy gleba jest sucha tworzą się zarodniki, a gdy spadnie deszcz aktywują się. W kropelkach deszczu są one unoszone i w ten sposób tworzą ten unikalny zapach. Ponadto zapach deszczu jest tworzony przez zapach chemikaliów w glebie. Deszcz uwalnia minerały i jednocześnie uwalnia ich zapach. Także rośliny mają wpływ na zapach deszczu, które uwalniają olejki aromatyczne, które później są rozpylane w powietrzu. Więcej informacji można przeczytać na: http://www.twojapogoda.pl/wiadomosci/107892,skad-sie-bierze-zapach-deszczu
komentarze (0) | więcej... | opublikowano w kategorii: ciekawostki
Pachnących Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku
2010-12-21
Wesołych Świąt 2010
komentarze (0) | więcej... | opublikowano w kategorii: marketingzapachowy.info
Zapachy w księgarni
2010-12-14

Pojwiała się w księgarniach nowa pozycja - "Księga zapachów" autorstwa Andrzeja Kozioła. Książka traktuje o tych wszystkich woniach, ale także o zapachach kwietnych, kuchennych, dymnych, tytoniowych, domowych, świątecznych, nawet o - jak mówił pan Zagłoba - niecnotliwych.

"Rzecz jest - zgodnie z tytułem - o zapachach, ale nie tylko. Wraz z upływem lat wszystko się zmienia - wygląd miasta, obyczaje ludzi, język. Zmieniają się także zapachy. Już okolice ulicy Królowej Jadwigi nie pachną octem, bo nie ma Zwierzynieckiej Fabryki Octu i Musztardy, zwanej fabryką Gablenza, już wiatr nie nawiewa z Grzegórzek słodkiej woni czekolady, a plac Na Stawach nie pachnie sianem i końskim potem. Z kominów coraz rzadziej, na szczęście, ulatuje węglowy dym."

Andrzej Kozioł - krakowski dziennikarz, publicysta, redaktor "Dziennika Polskiego", niestrudzony zbieracz cracovianów. 

zobacz książkę w empik.com

komentarze (0) | więcej... | opublikowano w kategorii: ciekawostki
Świąteczny atak handlowców
2010-12-14

Jak co roku w okresie przedświątecznym kupujemy na potęgę. Handlowcy korzystają z wszelkich metod, abyśmy zostawili w sklepach jak najwięcej pieniędzy. W jednej z galerii handlowych klientów wita aromatyczny zapach jabłecznika z cynamonem, który rozpylany jest przez urządzenia klimatyzacyjne. Razem ze starannie dobraną muzyką ma wprawić klientów w świąteczny nastrój i zachęcić do większych do zakupów. Zapach świeżo mielonej kawy ściąga ludzi do kawiarni, a zapach olejku do opalania w biurach podróży pomaga sprzedawać wycieczki do ciepłych krajów.

Posłuchaj rozmowy specjalistów o przedświątecznym szale zakupów w "Trójce"

komentarze (0) | więcej... | opublikowano w kategorii: ciekawostki
Budowanie atmosfery muzyką i zapachem
2010-11-22

"Rośnie znaczenie marketingu sensorycznego. Umiejętnie dobrane bodźce dźwiękowe i zapachowe wpływają na decyzje zakupowe klientów, poprawiają percepcję i procesy pamięciowe. W konsekwencji konsumenci łatwiej zapamiętują daną markę i częściej do niej wracają. W handlu detalicznym od dawna praktykuje się "podkłady muzyczne", teraz coraz chętniej stosowane są także rozwiązania zapachowe." 

Zapraszamy do lektury artykułu o zastosowaniu zmysłów w budowaniu atmosfery w punkcie sprzedaży. Zastosowanie zapachu i muzyki pozytywnie wpływa na decyzje zakupowe konsumetów. Temat staje się o tyle ważny, że zbliżają się święta czyli okres największego ruchu w sklepach. Czy w tym roku będzie przyciągani do sklepów "za nos"?

Artykuł można przeczytać w portalu handel-net.pl

Marketing pachnący sukcesem
2010-11-07

W październikowym Marketingu w Praktyce ukazał się nowy artykuł o marketingu zapachowym - "Marketing pachnący sukcesem" autorstwa Agnieszki Dąbrowskiej.

Można się dowiedzieć, jak w dyskretny sposób docierać zapachem do grupy docelowej oraz przeczytać o tych, którzy odważyli się użyć zapachu w komunikacji marketingowej.

Poniżej krótki abstrakt zachęcający do lektury:

"Marketing wcale nie musi być zauważalny, słyszalny, czy wyczuwalny! Komunikaty marketingowe mogą w bardzo dyskretny sposób docierać do konsumenta. Odbiorca komunikatów nie musi poczuć, że jest pod jakimkolwiek wpływem. Ta niewerbalna komunikacja jeszcze rzadko jest wykorzystywana w Polsce. Zatem ci, którzy się na nią odważyli korzystają z tego, pachnący kanał komunikacji nie jest jeszcze przepełniony. Dzięki temu konsumenci jeszcze się nie przyzwyczaili do tego niewerbalnego narzędzia marketingowego. Chłoną go świadomie a czasem i nieświadomie. Do tego wszystkiego ten marketing może być mierzalny i przyczyniać się do osiągania wymiernego sukcesu! Na czym on polega?"


Zapach chleba ulubionym zapachem Wyspiarzy
2010-09-21

Według naukowców z Uniwersytetu w Cardiff ulubionym zapachem Brytyjczyków jest woń opiekanego chleba. Aż 99% Brytyjczyków przyznaje, że uwielbiają tosty, a najlepszą porą na ich spożywanie jest oczywiście śniadanie. Więcej informacji na stronie: www.wiadomosci.onet.pl/regionalne/wielka-brytania/ulubiony-zapach-brytyjczykow,1,3690507,region-wiadomosc.html

komentarze (0) | więcej... | opublikowano w kategorii: ciekawostki
Aromamarketing w Home & You
2010-08-28

Spółka Internet Media Services (IMS), działająca w branży nowych mediów w miejscu sprzedaży, rozpoczęła współpracę w zakresie aromamarketingu z siecią sklepów Home & You. Marka Home & You jest częścią grupy LPP. Home & You to sklepy z wyposażeniem wnętrz i artykułami dekoracyjnymi, zlokalizowane na terenie całego kraju. Od sierpnia w sklepach można poczuć elegancką i świeżą nutę hibiskusa i białego piżma. Kompozycja zapachowa dobrana jest indywidualnie do wizerunku marki oraz charakteru sklepów Home & You.

źródło: media2.pl oraz IMS

komentarze (0) | więcej... | opublikowano w kategorii: rynek
Harald Vogt 1959-2010
2010-08-02

28 lipca 2010 roku odszedł od nas nieoczekiwanie Harald Vogt, twórca i główny marketer Scent Marketing Insitute(SMI), lider i autorytet rynku marketingu zapachowego i nasz przyjaciel. Pozostawił żonę Caroline i dwójkę dzieci Raffaelle i Palmera. Harald zapoczątkował w 2005 roku SMI jako organizację skupiającą i organizującą dostawców i klientów marketingu zapachowego. W 2008 roku rozszerzył działalności na Polskę, Finlandię, Holandie rozpoczynając w ten sposób budowę globalnej sieci marketingu zapachowego. W 2008 roku zorganizował pierwszą na świecie konferencję SCENT World Conference & Expo, która miała swoją kontynuację w Las Vegas w 2009 roku a kolejna 3-cia konferencja była zaplanowana na listopad tego roku. Łączymy się w bólu i przesyłamy kondolencje.

ad*aroma, marketing zapachowy.info, scent marketing institute CEE

komentarze (0) | więcej... | opublikowano w kategorii: refleksje
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
kategorie w blogu:
copyright (c) marketingzapachowy.info 2006-2014
opieka nad blogiem: D2B