zapach Maroko
2011-03-09

Zawodzący głos muezina, piekące słońce, powietrze drżące z gorąca, gwar na ulicach, handlarze w sukach (targowiskach), barwne tkaniny, tysiąc kolorów i zapachów czyli zmysłowe Maroko w smakowitej pigułce....

Zachęcamy do przeczytania publikacji Agnieszki Hiller na temat zapachów Maroko:

http://naszeczasy.com/m/articles/view/Smaki-i-zapachy-wiata-Maroko

komentarze (0) | więcej... | opublikowano w kategorii: refleksje
Pamięć węchowa
2011-02-16

W artykule "Nos - maszyna czasu" krótko i zwięźle jest przedstawiona koncepcja dotycząca pamięci węchowej i przewagi zmysłu węchu nad innymi zmysłami. Z przedstawionych badań w artykule wynika, że zapachy mogą wywoływać wspomnienia z wczesnych lat dziecięcych, czego w badaniach nie były w stanie uczynić inne bodźce.

Warto krótki artykuł przeczytać.

http://clienting.blox.pl/2010/10/Nos-maszyna-czasu.html
komentarze (0) | więcej... | opublikowano w kategorii: ciekawostki
Zapach miłości
2011-02-14

Bardzo ciekawy tekst pojawił się na łamach Gazety, w wydaniu bydgoskim. Niby miłość jest czymś oczywistym, ale jednak nadal tajemniczym. Do tego zapach ma istotny wpływ na miłosne wrazenia. Wszystko za sprawą feromonów.

Według naukowców wspomnianych w artykule zapachy ludzkiego ciała mają niezwykle silną moc, czy też mogą wpływać na pracę organizmu drugiego człowieka (np. męski zapach wpływa na długość cyklu miesiączkowego kobiet). Zapachy wzbudzają mnóstwo reakcji takich jak przypływ sympatii, niechęci, falę miłych wspomnień, czy też uczucie trwogi. Zapachy wpływają na wybór partnera seksualnego. Wszystko za sprawą feromonów.

Zachęcamy do lektury.

źródło: http://bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszcz/1,35590,9099827,Sprawdz_jak_dziala_chemia_milosci.html

komentarze (0) | więcej... | opublikowano w kategorii: ciekawostki
e-booki z zapachem!
2011-02-08

Zwolenników i przeciwników e-booków zapewne ucieszy informacja, że e-booki mogą pachnieć, jak tradycyjne książki. Amerykańska firma wymyśliła, że można dodatkowo aromatyzować e-booka, by mieć podobne wrażenia z czytania, jak przy papierowych książkach. Dlatego możemy dokupić specjalny sprej zapachowy o zapachu chrupiącego bekonu, czy klasycznej stęchlizny, przy której nawet można kichać... (jest to traktowane jako pozytywny dodatek...). Oczywiście na opakowaniu znajdziemy informacje, by nie wąchać długo kleju z uwagi na efekty uboczne :) Podobno zainteresowanie klientów jest duże.

źródło: http://superbiznes.eu/zapachowe-ksiazki-%E2%80%93-niezapomniane-aromaty

komentarze (0) | więcej... | opublikowano w kategorii: ciekawostki
Pachnące cygara - idealny prezent na Walentynki?
2011-02-07

Broadway Cigar Company na Walentynki proponuje zapachowe cygara. Trzeba przyznać, że jest to ciekawy pomysł. Z pewnością mężczyzna otrzymawszy cygaro z zapachem czekolady czy róży będzie zaskoczony swoim prezentem. W ofercie są różne zapachy (cedr, egzotyczne owoce, bourbon-vanilla...).

pachnące cygaro firmy Broadway Cigar Company

Foto:

więcej na ten temat: http://broadwaycigar.com/2011/02/04/romantic-cigars-on-valentines-day/

komentarze (0) | więcej... | opublikowano w kategorii: ciekawostki
polski wynalazek w terapii ADHD lub na lekcję biologii
2011-02-04

Naukowcy z Katedry Systemów Multimedialnych Politechniki Gdańskiej stworzyli program komputerowy, który umożliwia emitowanie konkretnej ilości zapachu. Można to wykorzystać do celów medycznych jak np. w terapii dzieci z ADHD lub naukowych np. w nauczaniu biologii. "Podłączane do komputera urządzenie jest wyposażone w specjalne oprogramowanie i cztery szklane pojemniczki, do których wlewane są aromaty" - tłumaczy jeden z twórców interfejsu dr Piotr Odya.

więcej informacji znajduje się na stronie: http://www.naukawpolsce.pap.pl/

komentarze (0) | więcej... | opublikowano w kategorii: ciekawostki
zapachy w czasie stresu
2011-02-04

Bardzo ciekawy artykuł na temat minimalizowania stresu poprzez zapachy ukazał się na portalu "Amazing Facts". Oczywiście jest to związane z silnym związkiem zmysłu węchu z ośrodkiem emocjonalnym oraz pamięcią. Okazuje się, że wiele perfum powstaje właśnie pod wpływem zapachowych wspomnień perfumiarzy. Edgar Chambers IV, Ph. D., dyrektor "Sensory Analysis Center" w Kansas State University's College of Human Ecology twierdzi, że ludzie mają tendencję do wracania do znanych zapachów w czasie sytuacji stresowych, ponieważ zapachy te stanowią dla nich źródło komfortu.

więcej informacji: http://myamazingfact.blogspot.com

 

komentarze (0) | więcej... | opublikowano w kategorii: ciekawostki
Osobowość we flakonie
2011-02-02

Na portalu nowosci.com.pl pojawił się bardzo ciekawy wywiad z Piotrem Kempskim, kreatorem zapachów, nosem :)

"Dziś można pachnieć nieco ciężkawą legendą, lekką abstrakcją lub wonią stworzoną na miarę..."

Polecamy.

komentarze (0) | więcej... | opublikowano w kategorii: ciekawostki
nowy artykul o zapachach i muzyce w sklepach
2011-02-02

Wczoraj ukazał się w Gazecie Prawnej ciekawy artykuł na temat wykorzystania w sklepach zmysłu węchu i słuchu. Wynika z niego, że zapach i muzyka wciągają klientów, natomiast sklepy wydają coraz więcej na audio- i aromamarketing. W sumie z podanych danych 70% opisanych działań przypada na audiomarketing, ale autor przekonuje, że marketing zapachowy coraz prężniej się w Polsce rozwija i goni audiomarketing.

Zapraszamy do lektury.

Renault z zapachem
2011-02-01

W kampanii zimowo-wiosennej 2011 roku Renault Latitude jest promowany głównie przy pomocy zapachu, a dokładniej zapachu wnętrza limuzyny. Jest to główny element całej kampanii, którą przygotowała agencja Publicis. Targetem są biznesmeni i menedżerowie. W wyselekcjonowanej prasie branżowej mają się w połowie lutego pojawić pachnące karty. Działania te mają trwać do połowy kwietnia br.

komentarze (0) | więcej... | opublikowano w kategorii: rynek
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
kategorie w blogu:
copyright (c) marketingzapachowy.info 2006-2014
opieka nad blogiem: D2B