Zapach Pragi, Paryża, Nowego Jorku, Singapuru, Berlina i Rygi w puszce
2012-08-22

Zapach Pragi, Paryża, Nowego Jorku, Singapuru, Berlina i Rygi w puszceTym razem zapach Pragi, jak i Paryża, Nowego Jorku, Singapuru, Berlina i Rygi stworzył fotograf Kirill Rudenko. Jak pachnie? Podobno wywołuje nostalgię. Sprawdźcie sami!

Link by przeczytać o tym więcej poniżej:

via PSFK: http://www.psfk.com/2012/08/canned-city-air.html#ixzz24GifE9QS
komentarze (0) | więcej... | opublikowano w kategorii: zapach miast
Cebulowy Listerine
2012-08-22

Cebulowa kampania ListerineJWT Hong Kong stworzył niezwykłą kampanię dla Listerine. Zastosowano aromatyzację stron broszury (flipbook), by podczas przewijania pachniało tak, jakby dziewczyna z broszury miała nieświeży oddech. Na ostatniej stronie był kupon zachęcający do odebrania darmowej próbki Listerine w zamian za kupon z broszury. Reaiizacja kuponu osiągnęła 66%. Zachęcam do obejrzenia filmu z tej kampanii:

http://www.psfk.com/2012/08/listerine-onion-odor-flipbook.html

komentarze (0) | więcej... | opublikowano w kategorii: kampanie zapachowe
Zapach MacBook Pro
2012-06-21

fot: http://www.odditycentral.com/?s=macbook+pro

 Air Aroma stworzyła zapach dla Mac Book Pro na wystawę nowych technologii o intrygującym tytule: “De Facto Standard”. Zapach ma być kombinacją unikalnego zapachu kartonu, tuszu drukarki, plastikowego opakowania i prosto ze sklepu komputera marki Apple. Zapach przygotowali artyści: Gavin Bell, Jarrah de Kuijer and Simon McGlinn.

Gratulujemy i czekamy na więcej tego typu projektów!

źródło: http://www.odditycentral.com/?s=macbook+pro

komentarze (0) | więcej... | opublikowano w kategorii: rynek
Zapach Chicago
2012-06-21
fot.: http://www.infolinia.com/monitorarticle/2012_06_07_Zapach_Chicago.qb

W październiku 2012 roku w sklepach ma się pojawić zapach Chicago, a mianowicie perfumy dla pań o nazwie Chicago, które mają kojarzyć się z tym miastem.

Choć dla większości mieszkańców zapach Chicago kojarzy się ze spalinami, rozgrzanym betonem, czy pizza, istnieją podobno też ludzie, którzy z tym miejscem asocjują zapach kwiatów (róż, tulipanów, fiołków). Prawdopodobnie zachęcona tymi skojarzeniami firma True Fragrance stworzyła perfumy o nazwie Tru Blooms Chicago First Harvest Limited Edition Eau de Parfum. Perfumy mają się pojawić w sklepach 15 października.

Po zapachu Las Vegas, czy Nowego Yorku jest to kolejny bardzo ciekawy przykład wykorzystania marketingu zapachowego w promowaniu miasta.

źródło: http://www.infolinia.com/monitorarticle/2012_06_07_Zapach_Chicago.qb


komentarze (0) | więcej... | opublikowano w kategorii: zapach miast
Zapachy życia
2012-06-21

„Zapachy Życia"

"Moc zapachów" to temat przewodni tegorocznej edycji Konkursu Plastycznego "Zapachy Życia". Konkurs jest organizowany przez Dom Kultury w Rybniku Boguszowicach. Prace można wysyłać do 7 września. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 26 października.

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału!

więcej nt. konkursu: http://www.radio90.pl/konkurs-plastyczny-zapachy-zycia.html

komentarze (0) | więcej... | opublikowano w kategorii: ciekawostki
Komputery, które czują zapach?
2011-08-24

W Gazeta.pl znajdujemy bardzo ciekawą informację, że naukowcy IBM stworzyli prototypy komputerów, które mogą funkcjonować jak ludzki mózg! Te chipy w przyszłości mają przyczynić się do wykreowania maszyn, które będą postrzegać rzeczywistość, przetwarzać informacje i oceniać sytuacje.

"Wyobraźmy sobie system świateł drogowych, który będzie przetwarzać obrazy, dźwięki i zapachy i będzie w stanie analizować sytuację na tyle szybko, żeby zapobiegać tragediom - mówi Dharmendra Modha, prowadzący projekt centrum badawczgo IBM. Do tej pory IBM przeprowadzić proste testy chipów polegające na nawigacji, rozpoznawaniu schematów i sortowaniu informacji.

IBM, który bada sztuczną inteligencją od 1956 roku, przekonuje chipy będą mogły odbierać rzeczywistość przy pomocy różnorodnych sensorów, przetwarzać informacje i podejmować decyzje o określonych działaniach. Takie komputery będą mogły w przyszłości m.in. monitorować zbiorniki wodne i informować o zagrożeniu tsunami dzięki wykorzystaniu sieci sensorycznej kontrolującej temperaturę, ciśnienie i poziom wody."

A ile mogą przynieść do branży marketingu zapachowego? ...

 

źródło: http://bit.ly/npzanK

komentarze (0) | więcej... | opublikowano w kategorii: ciekawostki
Fifi Awards 2011
2011-08-24
Jak co roku Fifi Awards, które można nazwać zapachowymi Oskarami, zostały wybrane.

1 miejsce w dwóch kategoriach (najlepszy zapach luksusowy i zapach wybierany przez konsumenta) otrzymały perfumy damskie Gucci Guilty i perfumy męskie Chanel Bleu de Chanel.

Najpiękniej zapakowane perfumy dla kobiet to Calvin Klein Beauty.

Najpiękniej zapakowane perfumy dla mężczyzn to Voyage d'Hermes.

W kategorii najlepsza reklama najlepsze to: Chanel Bleu de Chanel oraz Acqua di Gioia Giorgio Armani.

Gwiazda, która otrzymała perfumeryjnego Oscara, to piosenkarka Katy Parry i jej zapach Purr

źródło: http://perfumy-magazyn.pl/perfumeryjne_oscary_2011_rozdane-n5.html


komentarze (0) | więcej... | opublikowano w kategorii: rynek
Jak czujemy i zapamiętujemy zapachy?
2011-08-24

Na portalu Perfumy-Magazyn.pl krótko i treściwie jest przedstawiona odpowiedź, jak czujemy i zapamiętujemy zapachy.

"Różni nas nie tylko płeć, poglądy, zainteresowani i styl, ale także sposób w jaki postrzegamy i zapamiętujemy zapachy. Mężczyźni mają lepszą pamięć węchową (dlatego przeważnie oni są twórcami perfum, tzw. nosami), a kobiety potrafią po zapachu rozróżnić płeć i nastrój pachnącej osoby."

Warto przeczytać więcej na ten temat.

źródło: http://perfumy-magazyn.pl/poradnik/jak_czujemy_i_zapamietujemy_zapachy-107.html

komentarze (0) | więcej... | opublikowano w kategorii: ciekawostki
Zapachy z dzieciństwa reklamujące robot kuchenny
2011-07-26

Zapachy z dzieciństwa_fot. Newsroom_Electrolux"Wspomnienia z dzieciństwa często powracają wraz z aromatem kuchennych wypieków. Ulubiona nuta olejku wanilinowego, różane nadzienie do pączków, czy słodka beza. Smakołyki, których zapach wywołuje uśmiech na twarzy i ... wilczy apetyt. Aby nie ograniczać się jedynie do wspomnień, Electrolux prezentuje nieocenioną pomoc kuchenną - robota ASM 450. Teraz bez trudu przygotujesz rozpływające się w ustach maślane ciasteczka oraz inne łakocie, które pozwolą Ci chociaż na chwilę odnaleźć w sobie dziecko."

W Newsroom'ie Electroluxa możemy znaleźć taki wspaniały opis - reklamę robota kuchennego. A jednak zapachy mają wielką moc :)

źródło: http://newsroom.electrolux.com/pl/2011/07/25/zapachy-z-dziecinstwa/

komentarze (0) | więcej... | opublikowano w kategorii: rynek
Góry pachnące kardamonem
2011-07-26

Przewodnik z maczeta w dzungli - Kambodża, fot. Regina Skibińska"Przez gęstwinę ciężko się idzie, nawet promienie słoneczne z trudem przebijają się przez zielony sufit. Trudno zorientować się, jaka jest pogoda. Po wyjściu z gąszczu zobaczymy duże świeże kałuże - w dżungli spadło kilka kropel, a jak się okazuje, była to ulewa. W powietrzu unosi się znajomy zapach. Przewodnik podaje mi kawałek kory i mówi, że to kardamon - teraz rozumiem, skąd nazwa tych gór..."

Piękny opis wyprawy do Kambodży i jej zapachu:

http://bit.ly/pLzMGW

komentarze (0) | więcej... | opublikowano w kategorii: ciekawostki
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
kategorie w blogu:
copyright (c) marketingzapachowy.info 2006-2014
opieka nad blogiem: D2B