nowy artykul o zapachach i muzyce w sklepach
2011-02-02

Wczoraj ukazał się w Gazecie Prawnej ciekawy artykuł na temat wykorzystania w sklepach zmysłu węchu i słuchu. Wynika z niego, że zapach i muzyka wciągają klientów, natomiast sklepy wydają coraz więcej na audio- i aromamarketing. W sumie z podanych danych 70% opisanych działań przypada na audiomarketing, ale autor przekonuje, że marketing zapachowy coraz prężniej się w Polsce rozwija i goni audiomarketing.

Zapraszamy do lektury.

Marketing pachnący sukcesem
2010-11-07

W październikowym Marketingu w Praktyce ukazał się nowy artykuł o marketingu zapachowym - "Marketing pachnący sukcesem" autorstwa Agnieszki Dąbrowskiej.

Można się dowiedzieć, jak w dyskretny sposób docierać zapachem do grupy docelowej oraz przeczytać o tych, którzy odważyli się użyć zapachu w komunikacji marketingowej.

Poniżej krótki abstrakt zachęcający do lektury:

"Marketing wcale nie musi być zauważalny, słyszalny, czy wyczuwalny! Komunikaty marketingowe mogą w bardzo dyskretny sposób docierać do konsumenta. Odbiorca komunikatów nie musi poczuć, że jest pod jakimkolwiek wpływem. Ta niewerbalna komunikacja jeszcze rzadko jest wykorzystywana w Polsce. Zatem ci, którzy się na nią odważyli korzystają z tego, pachnący kanał komunikacji nie jest jeszcze przepełniony. Dzięki temu konsumenci jeszcze się nie przyzwyczaili do tego niewerbalnego narzędzia marketingowego. Chłoną go świadomie a czasem i nieświadomie. Do tego wszystkiego ten marketing może być mierzalny i przyczyniać się do osiągania wymiernego sukcesu! Na czym on polega?"


Marketing zapachowy w Harvard Business Review Polska
2009-01-26
W styczniowym numerze Harvard Business Review Polska (www.hbrp.pl) ukazał się artykul pt: "Marketing zapachowy - niedoceniane narzędzie komunikacji z klientami" autorstwa Agnieszki Dąbrowskiej, eksperta Scent Marketing Institute Central & Eastern Europe.
Serdecznie zapraszamy do lektury.
Zapach i Comfort
2007-10-27

W Marketing przy Kawie (www.marketing-news.pl/message.php?art=13084) znaleźliśmy ciekawy artykuł będący informacją z Jesiennych Targów w Ostródzie. Firma Mazur Comfort wzbogaciła swoje stoisko o zapach. Dzięki zastosowaniu marketingu zapachowego można było uzupełnić klimat aranżacji wnętrz o niezwykłe i bardzo realne doznania. Urządzenia do aromatyzacji dostarczyła firma Consensus (zobacz profil...).

Jest to przykład zastosowania zapachu na eventach, konferencjach, targach, które stanowią bardzo szerokie pole do wykorzystania aromamarketingu. Gratulujemy firmie Consensus udanej koncepcji a firmie Mazur Comfort odwagi w zastosowaniu nowoczesnej metody komunikacji marketingowej.

zapach w gazecie
2007-09-13

Jak donosi Marketing przy kawie (http://www.marketing-news.pl/article.php?art=1251) w Ameryce doszło do ciekawego precedensu. Jedno z wydań dodatku filmowego do "Los Angeles Times" zawierało reklamę filmu pt. "Mr Magorium's Wonder Emporiu" z Dustinem Hoffmanem i Natalie Portman w rolach głównych, która to wzbogacona była zapachem. Nie byłoby w tym nic dziwnego, bo pachnące reklamy można spotkać w kolorowych magazynach, gdyby nie fakt, że pachnąca reklama została zastosowana w wysoko nakładowej gazecie. Efekt zastosowania zaskoczył specjalistów od reklamy i marketingu...był on bowiem ujemny. Zamieszczenie pachnącej reklamy spotkało się z negatywnym odbiorem przez czytelników, a spadek ich ilości był tak znaczący, iż pociągnął za sobą spadek liczby reklamodawców.

Szkoda tylko, że w artykule nie zostały podane inne czynniki wpływające na taki odbiór zapachowej reklamy w masowym medium ...

Nowa broń handlowców: Marketing zapachowy
2007-06-24

Zapraszamy do lektury artykułu pt.: "Nowa broń handlowców: Marketing zapachowy", który ukazał się w miesięczniku "Własny biznes" (www.wlasnybiznes.com). W artykule znajdziemy ogólnikowe informacje o możliwościach zastosowania marketingu zapachowego. Informacje zawarte w artykule zdają się pochodzić tylko z jednego źródła, a szkoda... Marketing zapachowy jest bowiem tak świeżym i mało zbadanym narzędziem komunikacji marketingowej, że warto by przy okazji tego typu publikacji korzystać z doświadczenia kliku firm, badaczy i praktyków aromamarketingu. Naszym zdaniem każda firma (zobacz firmy ) działająca na polskim rynku marketingu zapachowego ma pokaźny zasób ciekawych informacji nt. zastosowania zapachu w biznesie...

J.L.

Zapachowa burza mózgów...
2007-03-22
"Typowy brainstorming powoli odchodzi do lamusa. Zamiast po kartki i długopis coraz częściej sięgamy po cytrusy czy kieliszek wina. Niewygodne krzesła biurowe zostają zastąpione przez miękkie sofy lub pikniki w plenerze. To sposoby nie tyle na urozmaicenie spotkań, co próby zwiększenia kreatywności"...

...tak się zaczyna artykuł pod tytułem "Burza na zwołanie" w magazynie PIAR (www.piar.pl), w którym znajduje się krótka informacja zastosowania zapachu w czasie burz mózgów przedstawiona przez przedstawiciela Consensus-Technology (zobacz profil) firm zajmującej się aromamarketingiem w Polsce.

Gorąco polecamy lekturę...

Pachidło w biurze...
2007-01-31

W poniedziałkowym wydaniu Gazety Wyborczej (29/01/2007) - dodatek Praca, ukazał się artykuł na temat zastosowania zapachów w biurach. Zapraszamy do lektury tego artykułu gdyż przedstawia on ciekawe podejście do zastosowania zapachów nie tylko w marketingu ale również w celu podnoszenia wydajności pracowników.

My ze swojej strony przygotowujemy teskt, który stanowić będzie swego rodzaju komentarz do tego artykułu. Jednocześnie będzie on początkiem kategorii "ad vocem" w sekcji artykuły.

Chcesz sprzedawać? Ucz się wodzić za nos.
2006-12-13

W dzisiejszym Pulsie Biznesu (10/12/2006 nr. 224) ukazał się artykuł pt. "Chcesz sprzedawać? Ucz się wodzić za nos." opisujący możliwości zastosowania marketingu zapachowego. Jest to kolejny artykuł w tematyce marketing zapachowy, który ukazał się w ostatnim czasie w prasie biznesowej.

Wkrótce przedstawimy, krótkie streszczenie tego artykułu, tymczasem zapraszamy do lektury.

1
kategorie w blogu:
copyright (c) marketingzapachowy.info 2006-2014
opieka nad blogiem: D2B