Marketing zapachowy - sukces kreowany zapachem
2011-04-05

Krótki acz ciekawy artykuł o marketingu zapachowym pojawił się na publikuj.org.

O tym, jak w prosty sposób można kreować emocje wyzwalające chęć natychmiastowego zakupu - czyli jak w pachnący sposób zwiększyć obroty Twojego biznesu.

Zapraszamy do lektury: http://www.publikuj.org/marketing_zapachowy_sukces_kreowany_zapachem_12814.html

Budowanie atmosfery muzyką i zapachem
2010-11-22

"Rośnie znaczenie marketingu sensorycznego. Umiejętnie dobrane bodźce dźwiękowe i zapachowe wpływają na decyzje zakupowe klientów, poprawiają percepcję i procesy pamięciowe. W konsekwencji konsumenci łatwiej zapamiętują daną markę i częściej do niej wracają. W handlu detalicznym od dawna praktykuje się "podkłady muzyczne", teraz coraz chętniej stosowane są także rozwiązania zapachowe." 

Zapraszamy do lektury artykułu o zastosowaniu zmysłów w budowaniu atmosfery w punkcie sprzedaży. Zastosowanie zapachu i muzyki pozytywnie wpływa na decyzje zakupowe konsumetów. Temat staje się o tyle ważny, że zbliżają się święta czyli okres największego ruchu w sklepach. Czy w tym roku będzie przyciągani do sklepów "za nos"?

Artykuł można przeczytać w portalu handel-net.pl

Nowy serwis Scent Marketing Institute
2008-07-31
 W połowie lipca 2008 roku został uruchomiony nowy serwis internetowy Scent Marketing Institute (SMI). SMI to organizacja, której celem jest wsparcie firm i osób w zakresie marketingu zapachowego. SMI oferuje doradztwo w zakresie wdrażania marketingu zapachowego, edukację dla firm, szkolenia marketingu zapachowego, rekomendacje i dane przydatne do właściwego wdrażania zapachu w komunikacji z klientami. Nowa strona ma poszerzoną formułę informacyjną - opis organizacji został uzupełniony informacjami o rynku, wydarzeniach oraz samym marketingu zapachowym. Na szczeególną uwagę zasługuje możliwość zapisania się do newslettera - SCENTtrends (zapisz się teraz...) oraz zamówienia kompendium wiedzy o marketingu zapachowym Scent Marketing Compendium (zamów teraz...)

Zapraszamy do lektury serwisu pod adresem (www.scentmarketing.org)
o marketingu zapachowym w służbie ... marketingu bezpośredniego
2007-09-24

"Marketing zapachowy - jego potencjał i korzyści dla marketingu bezpośredniego" to tytuł artykułu naszej redakcji, który ukazał się we wrześniu na portalu firmy PCM (Polskie Centrum MArketingowe Sp. z o.o.).

Marketing zapachowy, zwany też aromamarketingiem, zdobywa coraz większe uznanie marketerów. Pojawiające się pytania czy jednak wszędzie można go zastosować i w jaki sposób zapach zwiększa efektywność marketingu bezpośredniego wciąż nurtują psychologów.

Zachęcamy do odwiedzenia strony: http://www.pcm.pl/493-44a3a77596eae-6701.htm

marketingzapachowy w SPA PLANET
2007-09-03

Marketingzapachowy inspiruje i interesuje wiele branż. Wachlarz zastosowania jest przeogromny i bardzo barwny. Po chwili zastanowienia okazuje się, że zapach coraz częściej jest doceniany w tworzeniu odpowiedniej atmosfery nie tylko Punktów Obsługi Klienta czy tzw. POS (point of sale). Szczególnie ważny staje się w kompleksach typu SPA. Artykuł na temat naszej redakcji znajduje się w portalu poświęconym tematyce wellness. Gorąco polecamy! http://www.spaplanet.pl/artykuly.php?id=519

Wodzić (za nos) na pokuszenie
2007-01-12
Zapraszamy do lektury artykułu, który ukazał się w Marketing przy Kawie ("MpK-T", nr 154, 11-01-2007 ) pt. "Wodzić za nos na pokuszenie". Artykuł skupia się na tematyce tworzenia logo zapachowego jako dodatkowego czynnika wkomponowanego w wizerunek produktu. Jak wskazują badania psychologiczne zmysł węchu wpływa na pozytywne doznania w sklepie. Rozpylony w punkcie sprzedaży, odpowiednio dobrany zapach przywołuje miłe wspomnienia, wpływa na emocje, a te z kolei prowadzą do działania - którym czasami jest zakup. Nie należy jednak postrzegać marketingu zapachowego jako czynnika bezpośrednio wpływającego na zwiększenie zakupów.
Nie z piernika a z czekolady... nie domek lecz telefon komórkowy...
2007-01-02

Nie dość, że gada to jeszcze pachnie... czyli jak z nudnego elektronicznego gadżetu zrobić atrakcyjne zmysłowo gadżeciątko...

...to najnowszy pomysł przedstawicielstwa firmy Verizon Wireless (operator sieci komórkowej w Stanach Zjednoczonych) w Norfolk, Stanie Virginia. A wszystko po to, by jak zwykle wypromować coś nowego...coś kuszącego wręcz, a nawet zmysłowego. Nowy telefon LG Electronics oprócz najnowocześniejszych udoskonaleń miał także jedną z najnowocześniejszych form jego promocji - aromatyzowany Point of Sale. W zasadzie aromamarketing nie jest ciekawostką z wczoraj, lecz czy któryś z operatorów odważył się promować swój najnowszy produkt w akompaniamencie czegoś słodkiego i urzekającego jak... czekolada? Dotychczas marketing zapachowy ograniczał się do aplikownia w miejsce sprzedaży zapachu przyjemnego, czasem stymulującego, ale nie tak słodkiego jak czekolada do tak eleganckiego i prestiżowego wyrobu jak telefon komórkowy. Czy to skuteczna metoda zwiększenia sprzedaży okaże się już wkrótce. My natomiast bijemy brawo za śmiałość i kolejne łamanie stereotypów.

Źródło:

Carolyn Shapiro - "Can scent sell? A growing number of retailers seem to think so", The Virginia Pilot, Dec 21 2006

Zapach niepoprawny politycznie
2006-12-19

"Dlaczego oddziaływanie zmysłowe jest podstawą przekazu reklamowego? Komunikat dociera do odbiorcy błyskawicznie, jest wiarygodny i przez wszystkich tak samo odbierany - przynajmniej w ramach jednego kodu kulturowego."

To początek artykuł na temat problemów marketingu zapachowego opublikowany w Marketing przy kawie ("MpK-A", nr 177, 12-12-2006 ). Artykuł opisuje case kampanii "got milk", w której zastosowano marketing zapachowy (a dokładnie zapach świątecznych ciastek na przystankach autobusowych) oraz ograniczeniach spowodowanych przez grupę ludzi "chemicznie wrażliwych". Z artykuły jasno wynika, że marketing zapachowy jak każda inna forma komunikacji znajdzie swoich zagorzałych zwolenników jak i przeciwników...

1
kategorie w blogu:
copyright (c) marketingzapachowy.info 2006-2014
opieka nad blogiem: D2B