Zapach miast - spotkanie z autorem książki
2011-07-08

zapachy miast - spotkanie15 lipca 2011 roku warto zarezerwować na spotkanie z autorem książki "Zapachy miast". Jest to unikalna możliwość porozmawiania z autorem nt. powstania książki, jego pasji, jego wspomnień i refleksji.

Jak pachną ulice Paryża po deszczu? A szaszłyk z ananasem czy kawa z bajglem na 5-th Avenue? „Zapachy miast" Dawida Rosenbauma to podróż przez najpiękniejsze zakątki świata poprzez zmysł węchu. Autor odwiedza Tajlandię, USA, Meksyk czy Francję, ale zamiast szukać zabytków, oddaje się smakowitym potrawom i zmysłowym przyjemnościom.

data: 15 lipca 2011r.
miejsce: klubokawiarnia Podróżnik, Warszawa
godz: 19:00 - 22:00

więcej informacji: http://www.facebook.com/event.php?eid=116731745084206

Zapach Las Vegas na światowej konferencji marketingu zapachowego
2009-12-10

"Zapach Las Vegas" został zaprezentowany oficjalnie podczas konferencji SCENTworld Conference & Expo 2009 19-21 listopada 2009 w Las Vegas.

"SCENTworld to jedyna międzynarodowa konferencja dotycząca wykorzystania zapachu w marketingu i brandingu. Zapach Las Vegas zachwycił uczestników jak i gości specjalnych", mówi Agnieszka Dąbrowska, uczestniczka i prelegentka tej konferencji.

Harald Vogt, twórca Scent Marketing Institute i organizator ScentWorld
2009 ogłosił, że zapach Las Vegas został wykreowany przez zespół ekspertów marketingu zapachowego oraz multi-sensorycznego brandingu. Do projektu zostały zaproszone najważniejsze osobistości ze środowiska biznesowego, miasta Las Vegas i lotniska the Vegas Airport.

Koncepcja zapachu Las Vegas to efekt współpracy całego zespołu, jednak nie tak proste zadanie spadło najciężej na barki Christopheʼa Laudamiela, "dziecka współczesnej perfumerii", kreatora pomyślnych kreacji zapachowych dla Estée Lauder, Ralph Lauren czy Abercrombie & Fitch. Tak więc właśnie Christoph miał okazję wprowadzić uczestników Gali wieczornej w ideę zapachu Las Vegas.

Zapach Las Vegas mocno zachwycił burmistrza Las Vegas. Miejmy nadzieję zostanie praktycznie wykorzystany.

Kolejny Sukces Pisany Szminką ... pachnąco
2009-06-19

18 czerwca 2009 roku odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Sukces Pisany Szminką. Kolejny raz pachniało Kobietą Sukcesu...

"Zapach przepięknie komponował się z tematem silnej, pewnej siebie Kobiety, która jest świetnym specjalistą i jednocześnie spełnioną, zmysłową matką, żoną, czy córką... Naszym celem kreacji zapachowej dla cyklu Sukces Pisany Szminką jest stworzenie atmosfery, w której uczestniczki świetnie się bawią i czerpią ze spotkania również zmysłem węchu" dodaje Agnieszka Dąbrowska, specjalista agencji marketingu zapachowego ad*aroma - marketing zapachowy .

Więcej informacji o cyklu spotkań: www.sukcespisanyszminka.pl

 

Pachnąca Kobieta Biegnąca z Naturą
2009-06-19

3 czerwca 2009 roku w Jazzowni Liberalnej w Warszawie odbyło się spotkanie kobiet zainteresowanych swoją wewnętrzną naturą. Spotkaniu towarzyszył zapach...

Kobieta Biegnąca z Naturą powinna być nie tylko zmysłowa i naturalna, ale również pewna siebie i dążąca do realizacji własnych marzeń oraz pragnień. Ten komunikat również odwzorowywał zapach, specjalnie przygotowany na tą okazję.

Kreacja zapachowa została przygotwana przez agencję marketingu zapachowego - ad*aroma marketing zapachowy .

Pachnący Sukces Pisany Szminką
2009-06-01

21 mają 2009roku w klubie Maska na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie pachniało ... kobietą sukcesu; liderką inteligentną emocjonalnie.


"Byliśmy zaszczyceni mogąc uczestniczyć w niezwykłym spotkaniu kobiet biznesu, podkreślając zapachem charakter imprezy"
, mówi Agnieszka Dąbrowska z agencji ad*aroma. Kreacja zapachowa miała na celu wprowadzić w nastrój spotkania - "Liderem być-Kobietą być". Ponadto zapach kobiety sukcesu podkreślał niezwykłość wieczoru oraz jego kobiecy charakter.


Następne pachnące, kobiece wieczory są planowane...

Warsztat marketingu zapachowego dla studentów i absolwentów Akademii Leona Koźmińskiego
2009-04-29

15 kwietnia 2009 roku w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie odbył się warsztat dotyczący aromamarketingu zorganizowany dla studentów i absolwentów studiów MBA. 

Uczestnicy nie tylko wzięli udział w wykładzie, ale równie w warsztacie komunikacji zapachowej prowadzonym przez ekspertów Scent Marketing Institute.

Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego badania preferencji zapachowych uczestników, następnie został wygłoszony krótki wykład wprowadzający w temat. Całość zakończyła się pochłaniającym oraz angażującym wszystkie zmysły warsztatem zapachowym poruszającym kwestie czy marketing zapachowy to rzemiosło czy też może sztuka.

„Celem naszym działań w Scent Marketing Institute (SMI) jest szkolenie oraz doradzanie efektywnej komunikacji zapachowej. Bardzo nas cieszy zainteresowanie tematyką aromamarketingową szczególnie wśród menedżerów jak również na polu akademickim" przyznaje Agnieszka Dąbrowska, prelegent SMI.

Sylwia Rogalska, Dyrektor Biura Współpracy z Absolwentami Akademii Leona Koźmińskiego, dodaje, że „spotkanie dało uczestnikom nie tylko teoretyczną wiedzę dotyczącą nowych, zmysłowych narzędzi komunikacji z klientami, ale również umożliwiło przećwiczenie jej w praktyce, co stanowi dla naszych absolwentów ogromną wartość dodaną".

Kolejne warsztaty i spotkania w SMI są już planowane.

kolejny warsztat dla studentów
2008-12-21

16 grudnia 2008 odbył się kolejny warsztat marketingu zapachowego dla studentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, prowadzony przez SMI CEE (Scent Marketing Institute Central & Eastern Europe) we współpracy z Scent Care Polska oraz ad*aroma - marketing zapachowy.

Wprowadzenie w tematykę przedstawiła Agnieszka Dąborowska (SMI CEE). Prezentacja dotyczyła tajemnic zmysłu węchu, możliwości marketingu zapachowego oraz praktycznych możliwości jego wykorzystania. Marcin Kasprzak (Scent Care Polska) zaprezentował case study, natomiast workshop zapachowy przeprowadziła Diana Kvachantiradze (ad*aroma).

Czekamy na wieści z kolejnych spotkań z praktykami aromamarketingu.

Substancje alergizujące w zapachach
2008-12-21

4 listopada 2008 roku odbył się w Brukseli workshop na temat substancji alergizujących w zapachach - "IFRA Workshop: Allergy Prevalence in Fragrance". Organizacją spotkania zajęła się IFRA (International Fragrance Association). Przedstawicielem Scent Marketing Institute Central & Eastern Europe była Agnieszka Dąbrowska.

Spotkanie z praktykami branży kosmetycznej z profesorami oraz ekspertami prawa unijnego było niezwykłym doświadczeniem, przyznaje przedstawiciel SMI. Problem występowania substancji zapachowych, które mogą wywołać reakcje uczuleniowe, nie jest nowym problemem. Jednakże workshop organizowany przez IFRA był pierwszym krokiem bliższej kooperacji ekspertów zarówno z branzy kosmetycznej jak i medycznej. Mam nadzieję spotkania tego typu będą coraz częstsze i coraz więcej osób będzie w nich uczestniczyło, także z branży marketingu zapachowego.

Raport będzie dostępny dla członków SMI CEE (www.scentmarketingcee.org).

Scent World 2008 Expo and Conference już za nami...
2008-07-03

W dniach 29/06-1/07 2008 roku odbyła się pierwsza konferencja marketingu zapachowego – Scent World 2008 Expo & Conference.

Konferencja została zorganizowana w sercu Nowego Yorku (Times Square) przez Scent Marketing Institute – SMI – (www.scentmarketing.org ). Organizacja ta specjalizuje się w edukowaniu oraz promowaniu marketingu zapachowego nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale na całym świecie, o czym może świadczyć ponad 250 uczestników z 20 krajów.

To w pełni międzynarodowe spotkanie zgromadziło specjalistów, producentów, doradców i klientów marketingu zapachowego z prawie każdego zakątka świata. Nasz kraj był reprezentowany przez Agnieszkę Dąbrowską z ad*aroma – marketing zapachowy oraz Jakuba Leszczyńskiego – przewodniczącego Scent Marketing Institute Polska. W czasie konferencji Pani Agnieszka Dąbrowska prezentowała wyniki badania polskiego rynku marketingu zapachowego oraz poziomu znajomości możliwości zastosowania aromamarketingu.

Konferencja odbyła się w położonym w sercu Nowego Jorku hotelu Marquis Mannhatan i składała się z trzech głównych części: części konferencyjnej, seminariów (uniwersytetu marketingu zapachowego) oraz wystawy. Uczestnicy konferencji poznawali teorię marketingu zapachowego wspartą praktycznymi przykładami. Oprócz sposobów wykorzystania możliwości aromamarketing'u można było zapoznać się z technologicznymi nowinkami oraz urządzeniami umożliwiającymi implementację aromamarketingu.

Podczas Konferencji po raz pierwszy zostały również wręczone nagrody - Scent Marketing Awards dla najbardziej zasłużonych firm w branży aromamarketing'u. (czytaj więcej na ten temat... )

"Konferencja przeszła nasze oczekiwania, udało się nam bowiem zgromadzić ludzi związanych z marketingiem zapachowym z całego świata by wymieniać doświadczenia, wiedzę i technologię (...) mamy nadzieję, że ScentWORLD będzie doroczną konferencją marketingu zapachowego i za rok znowu spotkamy się, by rozwijać ideę marketing zapachowy” - podkreśla Harald Voght – twórca i zarządzający Scent Marketing Institute.

Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami z ScentWORLD Expo & Conference 2008 więcej informacji na stronie: www.scentworldexpo.com
SMItty AWARDS
2008-07-03

 W czasie pierwszej konferencji marketingu zapachowego – ScentWORLD 2008 Expo & Conference zostały wręczone nagrody – SMItty Awards.

SMItty AWARDS stanowią najbardziej prestiżowe uznanie świata marketingu zapachowego wobec najbardziej innowacyjnych a także zaangażowanych osób i firm z branży aromamarketigu. Wyróżniono trzy kategorie: Scent New Proven Technology, Scent New Concept in Scent Marketing oraz Scent Most Unique Implementation.

W tym roku uznanie jury zdobył:
Juan Miguel Antonanzas za zbudowanie jednolitego systemu informacji zapachowej,
Steven Landau za innowacje w opakowaniach zapachowych
Clement Jeanjean za najbardziej unikalne wdrożenie.

Rozdaniu nagród towarzyszyła uroczysta gala dodatkowo uświetniona przez wykład światowej sławy eksperta świata zapachów dra Alan'a Rirch'a – międzynarodowego formatu badacza zachowań ludzi oraz wpływu zapachu na ich zachowania.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

1 2
kategorie w blogu:
copyright (c) marketingzapachowy.info 2006-2014
opieka nad blogiem: D2B