Zapach osoby wg jej grupy krwi?
2011-05-23
Teoria mówiąca, że powinniśmy jeść to, co jest właściwe dla nas ze względu na naszą grupę krwi, to nie nowość. Jednakże pomysł, by wybierać zapachy na podstawie grupy krwi, przyznam, że to całkiem oryginalna koncepcja.

Według nowego włoskiego domu perfumiarskiego Blood, który swoją działalność opiera na teorii zróżnicowania ludzi wg grupy krwi, pomysł dobierania zapachów wg grupy krwi jest czymś oczywistym. Podobno szerokie obserwacje i antropologiczne badania dowodzą, że ludzie o tej samej grupie krwi mają często podobne fizyczne i psychiczne cechy. Na tej podstawie stworzono 4 zapachy perfum Blood: O, A, B i AB, które miały być pod koniec marca tego roku wprowadzone do sklepów.

Każda kompozycja ma być mieszanką nut odpowiadających danej epoce, w której poszczególne grupy krwi zostały ukształtowane. Podobno najstarszymi ludźmi są myśliwi z grupą 0, dlatego perfumy o tej nazwie mają w sobie to, co silne, mocne, ludzkie i pierwotne. Następna grupa krwi to grupą A czyli zbieracze, którzy do mięsnej diety dołączyli warzywa. Kolejni to nomadzi, którzy charakteryzują się tym, że poznają na swojej drodze różne smaki i zwyczaje. Natomiast grupa krwi AB to już potomkowie pierwszych pokoleń. Dlatego są zmieszani, kosmopolitarni w dzisiejszym pojęciu.

Zatem:

"Perfum „0" - zapach skórzany, mieszający nuty tymianku, maliny, cibory jadalnej, hibiskusa, skóry, brzozy, drzewa cedrowego oraz metalu. Coś dla ludzi o mocnym temperamencie.

Perfum „A" - aromatyczna mieszanka nuty zielonego ogrodu, liści pomidorów, bazylii, anyżu oraz metalu. Znacznie miększa, bardziej zielona.

Perfum „B" - drzewienno-korzenny zapach łączący nuty czerwonego jabłka, wiśni, pieprzu, granatu i czarnej herbaty, otulone metalicznymi nutami i drzewem dębu indyjskiego.

Perfum „AB" - kompozycja mineralna złożona z aldehydów, aluminium i łupków połączonych z wodą i kamykami a także cedrowym drzewem."

źródło: http://www.we-dwoje.pl/grupa;krwi;a;perfumy,artykul,6009.html

opublikowano w kategorii: ciekawostki
komentarze
brak komentarzy...
napisz swój komentarz
UWAGA !!! Blog jest moderowany.
Komentarze obraźliwe, lub nie związane z tematem będą usuwane.

Tagi:
[bold] tekst pogrubiony [/bold]
[quote] cytat [/quote]

 

kategorie w blogu:
copyright (c) marketingzapachowy.info 2006-2014
opieka nad blogiem: D2B