Seminarium Marketingu Zapachowego
2008-03-26

seminarium zapachoweWe środę (13 marca 2008 roku) na Uniwersytecie Łódzkim odbyło się niezwykłe seminarium dla studentów Wydziału Zarządzania - pachnące spotkanie z marketingiem zapachowym. Seminarium zostało zorganizowane przy udziale studenckiego koła marketingu - MarkeTEAM oraz firmy konsultingowej marketingu zapachowego - ad*aroma (zobacz profil).

Spotkanie składało się z trzech części. Pierwszą z nich było badanie wpływu zapachu na wartościowanie Point of Sale. Celem badania było sprawdzenie, co wnosi dodanie zapachu do pomieszczenia w trakcie postrzegania i oceny punktu sprzedaży. Drugą częścią spotkania była prezentacja przybliżająca historię i ideę marketingu zapachowego, jego rolę w komunikacji marketingowej oraz możliwości zastosowania. Ta część wzbudziła duże zainteresowanie uczestników seminarium i spotkała się z burzliwą dyskusją. Studenci zadawali szereg pytań o tym, jak stosuje się marketing zapachowy, jak dobiera się zapachy i tworzy kreacje zapachowe. Trzecią część seminarium były warsztaty marketingu zapachowego, w czasie których studenci stali się aroma marketerami i dobierali zapach do zadanego punktu sprzedaży.seminarium zapachowe

"Chcieliśmy pokazać adeptom sztuki marketingu, jak ciekawym i zarazem trudnym działem komunikacji z klientem jest marketing zapachowy. Pragnęliśmy uchylić im rąbka tajemnicy i podzielić się z nimi naszą wiedzą oraz pokazać, jak wygląda warsztat pracy konsultanta zapachowego" - mówi Agnieszka Dąbrowska z firmy ad*aroma.

Przedstawiciele firmy ad*aroma zapewniają, że tego typu spotykań będzie więcej, już wkrótce podobne seminarium będzie przeprowadzone na jednej z warszawskich uczelni. W naszej ocenie tego typu spotkania to wspaniała okazja do popularyzacji marketingu zapachowego oraz pachnącej edukacji.

Serdecznie gratulujemy Kołu MarkeTEAM oraz firmie ad*aroma doskonałego pomysłu...

opublikowano w kategorii: konferencje, seminaria, spotkania
komentarze
brak komentarzy...
napisz swój komentarz
UWAGA !!! Blog jest moderowany.
Komentarze obraźliwe, lub nie związane z tematem będą usuwane.

Tagi:
[bold] tekst pogrubiony [/bold]
[quote] cytat [/quote]

 

kategorie w blogu:
copyright (c) marketingzapachowy.info 2006-2014
opieka nad blogiem: D2B