Komputery, które czują zapach?
2011-08-24

W Gazeta.pl znajdujemy bardzo ciekawą informację, że naukowcy IBM stworzyli prototypy komputerów, które mogą funkcjonować jak ludzki mózg! Te chipy w przyszłości mają przyczynić się do wykreowania maszyn, które będą postrzegać rzeczywistość, przetwarzać informacje i oceniać sytuacje.

"Wyobraźmy sobie system świateł drogowych, który będzie przetwarzać obrazy, dźwięki i zapachy i będzie w stanie analizować sytuację na tyle szybko, żeby zapobiegać tragediom - mówi Dharmendra Modha, prowadzący projekt centrum badawczgo IBM. Do tej pory IBM przeprowadzić proste testy chipów polegające na nawigacji, rozpoznawaniu schematów i sortowaniu informacji.

IBM, który bada sztuczną inteligencją od 1956 roku, przekonuje chipy będą mogły odbierać rzeczywistość przy pomocy różnorodnych sensorów, przetwarzać informacje i podejmować decyzje o określonych działaniach. Takie komputery będą mogły w przyszłości m.in. monitorować zbiorniki wodne i informować o zagrożeniu tsunami dzięki wykorzystaniu sieci sensorycznej kontrolującej temperaturę, ciśnienie i poziom wody."

A ile mogą przynieść do branży marketingu zapachowego? ...

 

źródło: http://bit.ly/npzanK

opublikowano w kategorii: ciekawostki
komentarze
brak komentarzy...
napisz swój komentarz
UWAGA !!! Blog jest moderowany.
Komentarze obraźliwe, lub nie związane z tematem będą usuwane.

Tagi:
[bold] tekst pogrubiony [/bold]
[quote] cytat [/quote]

 

kategorie w blogu:
copyright (c) marketingzapachowy.info 2006-2014
opieka nad blogiem: D2B